Premjeras priėmė Lietuvos Stačiatikių bažnyčios vadovą

Autorius: Data: 2011-02-25 , 16:24 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius 2011 m. vasario 25 d. priėmė tarnystę Vilniuje pradėjusį Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios vadovą arkivyskupą Inokentijų.

Mandagumo apsilankymo Vyriausybėje metu kalbėta apie galimybes glaudžiau bendradarbiauti stiprinant pilietinę visuomenę, ugdant tradicines moralines vertybes, ypač šeimos, gyvybės politikos srityse, siekti sutarimo bendrai sprendžiant aštrias socialines problemas.

Arkivyskupas Inokentijus patikino premjerą, kad Stačiatikių bažnyčia ir jų bendruomenės nariai Lietuvoje yra pasiryžę ir toliau bendradarbiauti, o jam šiomis dienomis tenka didelė garbė prisistatyti aukščiausiems valstybės vadovams.

Kaip gerą bendradarbiavimo su tikinčiųjų bendruomene pavyzdį premjeras A. Kubilius arkivyskupui paminėjo Radviliškio parapijos socialinių paslaugų centro įkūrimą, kuris buvo įsteigtas bendromis parapijiečių, valdžios institucijų pastangomis, naudojant ir europinės paramos lėšas.

Arkivyskupas Inokentijus pasidžiaugė, kad Lietuvoje yra išskirtinai geri santykiai su kitų religinių konfesijų atstovais.

„Seniai žinojau, o dabar ir pats asmeniškai įsitikinau, kad Lietuvoje labai palankus ir pagarbus žmonių ir valdžios požiūris į skirtingų religinių bendruomenių atstovus. Tai suteikia papildomo ryžto spręsti bendras problemas ir tarnauti žmonėms“, – pažymėjo arkivyskupas.

Premjeras Lietuvos Stačiatikių bažnyčios naujajam vadovui palinkėjo sėkmės naujose atsakingose pareigose ir įteikė oficialų pasveikinimą.

„Stačiatikių bažnyčios ištakos Lietuvoje siekia dar XIII amžių. Būdama glaudžiai susijusi su mūsų valstybės istorija, stačiatikių bendrija per šimtmečius išsaugojo gilias dvasingumo tradicijas, tapo Lietuvos istorinio, dvasinio, kultūrinio ir socialinio palikimo dalimi. Mūsų Tautos laisvės kelyje parėmusi Nepriklausomybės siekius, šiandien atgimusi stačiatikių bendrija savo religine, švietėjiška, kultūrine ir socialine veikla atlieka svarbią misiją puoselėdama krikščioniškąsias vertybes, stiprindama visuomenės santarvę ir vienybę“, – rašoma Ministro Pirmininko sveikinime paskyrimo proga.

Spaudos tarnyba

Dainiaus Labučio nuotr.

Nuotraukoje: Premjeras Rusijos Stačiatikių bažnyčios arkivyskupą Lietuvoje palinkėjo sėkmės naujose atsakingose pareigose ir įteikė oficialų pasveikinimą

Vyriausybė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra