Premjeras priėmė Lietuvoje viešintį Suomijos Parlamento pirmininką

Autorius: Data: 2013-03-12 , 10:07 Spausdinti

2013 m. kovo 11-ąją Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lietuvoje viešintį Suomijos Respublikos Parlamento Pirmininką Erą Heinaluomą. Susitikime aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkauti ES Tarybai, energetikos ir transporto srities klausimai.

Lietuvos Vyriausybės vadovas informavo Suomijos Parlamento Pirmininką apie pasiruošimo pirmininkauti ES Tarybai procesą ir pirmininkavimo prioritetus.

Mūsų tikslas – efektyvus ir rezultatyvus pirmininkavimas, pagrįstas tęstinumu. Palaikysime tolesnes iniciatyvas ir veiksmus siekiant užtikrinti finansinį stabilumą ir ekonomikos augimą. Lietuva ypatingą dėmesį skirs energetiniam saugumui, Rytų partnerystei, išorinių ES sienų stiprinimui ir Baltijos jūros strategijai“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Kaip vieną iš reikšmingiausių renginių, Ministras Pirmininkas įvardijo Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, įvyksiantį Vilniuje lapkričio pabaigoje, į kurį pakvietė ir Suomijos atstovus.

Kalbėdamas apie energetikos sektorių, premjeras A. Butkevičius išdėstė Lietuvos poziciją dėl atominės elektrinės statybos Lietuvoje. Pasak Vyriausybės vadovo, iki gegužės pabaigos dirbsianti darbo grupė turės parengti dvi energetikos strategijas: vieną – su atomine jėgaine, o kitą – be. Vyriausybės vadovo teigimu, tuomet bus pasirinktas vartotojams ekonomiškai naudingiausias variantas. Premjeras A. Butkevičius pokalbio metu taip pat pabrėžė, jog Lietuva didelį dėmesį skiria dar dviem svarbiems projektams – SGD terminalui, kuris turi būti įgyvendintas iki 2014 m. pabaigos ir elektros jungčių statybai.

Suomijos Parlamento vadovo ir Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus susitikime taip pat aptartas Lietuvos stojimo į euro zoną klausimas, kalbėta apie Lietuvos kandidatavimą į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą 2014-2015 m. Pasak E. Heinaluomo, Suomija palaiko Lietuvos kandidatūrą.

Spaudos tarnyba

Vyriausybė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra