Premjeras pasveikino poetą Kornelijų Platelį

Autorius: Data: 2011-02-10, 09:39 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybėje priėmė Rašytojų sąjungos Trijų Karalių premijos laureatą poetą, eseistą, vertėją Kornelijų Platelį. Rašytojų vertinimo komisija laureato titulą už reikšmingiausią praėjusių metų darbą skyrė K. Platelio eilėraščių rinkiniui „Karstiniai reiškiniai“.

Premjeras pasveikino laureatą garbingo kolegų įvertinimo ir neseniai atšvęsto jubiliejaus progomis. Nuoširdaus susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie kultūros ir literatūros situaciją, atviro valdžios ir kultūrininkų dialogo būtinybę, kultūros finansavimo prioritetus, kurie, pasak premjero, „šiuo metu, deja, yra gilioje duobėje“.„Labai svarbu jau dabar tinkamai pasiruošti bei užtikrinti deramus kultūros finansavimo planus naujoje 2014-2023 metų ES finansinėje perspektyvoje“, – pažymėjo premjeras A. Kubilius.

K. Platelis dirbo kultūros ir švietimo ministru tuo metu, kai A. Kubilius vadovavo Vyriausybei 1998-2000 m. Pirmoji K. Platelio knyga, pavadinta „Žodžiai ir dienos“, pasirodė 1980 m., vėliau jis išleido dar kelias eilėraščių knygas, esė rinkinį, nemažai išvertė kitų šalių autorių kūrybos, parašė paaiškinimus Senajam Testamentui. Jo kūryba išversta į anglų, armėnų, baltarusių, estų, galisiečių, graikų, gruzinų, ispanų, latvių, lenkų, norvegų, prancūzų, rusų, slovėnų, švedų, ukrainiečių, vengrų, vokiečių kalbas.

K. Platelis 1985 m. apdovanotas Jotvingių premija už eilėraštį „Jotvingių malda šuoliuojant į priešą“, 1996 m. paskelbtas Poezijos pavasario laureatu už knygą „Prakalbos upei“. 2002 m. apdovanotas Nacionaline Lietuvos kultūros ir meno premija.

Spaudos tarnyba

Nuotraukoje: A. Kubilius pasveikino K. Platelį (dešinėje)

Kultūra Lietuva , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra