Premjeras padėkojo R. Sepetys už pastangas skleidžiant žinią apie Lietuvos istoriją visam pasauliui

Autorius: Data: 2012-02-24 , 16:45 Spausdinti

2012 m. vasario 24 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius priėmė lietuvių kilmės JAV rašytoją, romano „Tarp pilkų debesų“ autorę Rutą Sepetys ir padėkojo jai už pastangas skleidžiant žinią apie Lietuvos istoriją visam pasauliui.

„Labai svarbu, kad Rutai Sepetys pavyko Lietuvos istorijos tragediją perteikti patrauklia ir Vakarų skaitytojui suprantama forma. Džiaugiuosi išgirdęs, kad knyga pristatoma vis naujose šalyse, sėkmingai parduodama Amerikoje, Europoje ir jau, kiek žinau, pasiekė Aziją. Šios knygos sėkmė yra Lietuvos sėkmė, nes pasaulis daugiau sužino apie tai, kas mums visada bus labai svarbu – apie tai, ką Stalino laikais teko išgyventi mūsų tėvams ir seneliams“ – po susitikimo su R. Sepetys teigė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.

Šiemet Rutos Sepetys kyga „Tarp pilkų debesų“ Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos leidėjų asociacijos organizuotame Patriotų premijos konkurse laimėjo pagrindinę premiją.

R. Sepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ pripažinimo sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Prancūzijos žurnalas „Lire“ romaną paskelbė metų jaunimo romanu, o amerikiečių dienraštis „New York Times“ romaną įtraukė į 2011 metų žymių knygų vaikams sąrašą.

Knyga, pasakojanti apie lietuvių tremtį į Sibirą Antrojo pasaulinio karo metais, jau išleista keliose dešimtyse valstybių.

Spaudos tarnyba

Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Vyriausybė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra