Premjeras padėkojo kariškiams už ištikimybę Tėvynei

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 17 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius artėjančios Lietuvos kariuomenės dienos proga Vyriausybėje priėmė Lietuvos kariuomenės vadą generolą majorą Arvydą Pocių, kariuomenės štabo viršininkus bei pajėgų vadus, buvusį Lietuvos kariuomenės vadą atsargos generolą Joną Kronkaitį, krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę.
 
„Man yra smagu matyti šalies patriotus – kariškius. Jums tenka svarbios užduotys – rengimasis krašto gynybai, karinės misijos už šalies ribų, pagalba mūsų civilinei valdžiai. Šiandien asmeniškai išgirdau kaip gyvena Lietuvos kariuomenė – matau, kad jos prioritetai sudėlioti lygiagrečiai su valstybiniais interesais. Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos kariuomenei už ištikimybę Tėvynei. Visiems kariams linkiu stiprybės bei sėkmės“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
 
Premjeras visiems susitikimo dalyviams įteikė po naujausią grupės „Skylė“ albumą „Broliai“, skirtą 1944–1953 m. Lietuvos laisvės kovų dalyviams atminti.
 
Neformalaus pokalbio metu buvo pasikeista nuomonėmis apie ateinančių metų kariuomenės finansavimo biudžeto projektą bei prioritetus. Pasak generolo majoro A. Pociaus, pagrindinė Lietuvos kariuomenės investicija yra šiuolaikiškas, išsilavinęs, gerai apmokytas, motyvuotas ir patriotiškai išprusęs karys – Lietuvos pilietis.
 
„Kuriame koncepcijas ir įstatyminę bazę, tikėdamiesi, kad tos sritys, kurios šiuo metu yra nepakankamai finansuojamos, gaus lėšų, kai atsigaus ekonomika. Noriu pabrėžti, kad Lietuvos kariuomenė solidariai su visomis institucijomis taupė lėšas – karių mokymui naudojome sukauptus šaudmenis, mažinome komandiruotes, optimizavome karines struktūras, atleidome dalį personalo, atsisakėme sau nebūdingų funkcijų, o pernai metais kariai ėjo ir nemokamų atostogų“, – sakė generolas majoras A. Pocius.
 
Kaip vieną iš svarbiausių ateities planų generolas majoras A. Pocius nurodė bendros šalies gynybos organizavimą apjungiant reguliariosios kariuomenės vienetus, Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir turimą mobilizacinį rezervą.
 
Kariuomenės struktūrą ir karių skaičių nustato Seimas. Šiuo metu Lietuvos kariuomenę sudaro Sausumos pajėgos, Karinės oro pajėgos, Karinės jūrų pajėgos, Specialiųjų operacijų pajėgos, Logistikos valdyba, Mokymo ir personalo valdyba, Karo policija ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas.
 
Bendras karių skaičius yra 12,5 tūkst., į šį skaičių įeina profesinės karo tarnybos kariai, kariūnai, aktyvusis rezervas ir būtinųjų karinių mokymų dalyviai. Kartu su jais dirba dar virš 2 tūkst. civilių, tačiau bendras nustatytas ribinis karių skaičius šiuo metu yra iki 15,2 tūkst. karių.
 
Lapkričio 23 dieną minima Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną 1918 metais Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką. Nuo šios dienos oficialiai pradėta kurti Lietuvos laisvę iškovojusi kariuomenė. Šiuolaikinė Lietuvos kariuomenė yra to laikmečio kariuomenės tradicijų tęsėja.
 
Ministro Pirmininko tarnybos Komunikacijos departamento Spaudos tarnyba
www.kam.lt

Nuotraukoje:
Premjeras A. Kubilius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra