Premjeras: ligos atveju dirbantieji jausis finansiškai stabiliau

Autorius: Data: 2014-11-13 , 17:10 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sveikina parlamentarų žingsnį, įtvirtinantį ligos pašalpos didinimą iki 80 proc. pašalpos gavėjo uždarbio dydžio – šiam pasiūlymui teigiamas išvadas buvo pateikusi Vyriausybė.

„Sveikinu Seimo narių sprendimą pritarti siūlymui padidinti ligos pašalpų dydį dvigubai. Iki šiol dėl konservatorių ir liberalų sprendimų iš „Sodros“ biudžeto lėšų nuo trečiosios iki septintosios laikinojo nedarbingumo dienos buvo mokama 40 proc. uždarbio dydžio. Ligos pašalpos mokamos remiantis draudimo principas, kai žmogus moka mokesčius tikėdamasis, jog susirgus gaus išmoką, o ją panaudos vaistams ir pragyvenimui. Manau, buvo būtina atstatyti išmokos dydį“, – sako premjeras.

Vyriausybės vadovas populizmu vadina kai kurių konservatorių pasisakymus Seime, neva pinigus, kurie bus mokami kaip didesnės ligos pašalpos, geriau būtų panaudoti pensijų didinimui.

„Tokiais pasiūlymais mėtosi konservatoriai, kurie patys savo vadovavimo laikotarpiu nurėžė ir ligos pašalpas, ir dalį pensijų. Šiandien mūsų Vyriausybei tenka grąžinti paveldėtas skolas ir įgyvendinti valstybės įsipareigojimus žmonėms. Todėl džiaugiuosi, kad dirbantieji, kurių uždirbtos lėšos pildo biudžetą ir iš jų mokamos pensijos, ligos atveju jausis finansiškai stabiliau „, – teigė Ministras Pirmininkas.

LRV inform.

O.Posaškovos nuotr.

SveikataComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra