Premjeras: Lietuva, kaip ir prieš 25 metus, šiandien kartu su Ukraina ir labai daug iškentėjusiais jos žmonėmis

Autorius: Data: 2011-04-19, 18:48 Spausdinti

2011 m. balandžio 19 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius dalyvauja tarptautinėje šalių donorų konferencijoje Kijeve, skirtoje papildomiems įnašams Černobylio projektams užbaigti.

25-metį nuo tragiškų įvykių pradžios mininti Ukraina sukvietė įvairias pasaulio valstybes, kad jos finansiškai solidariai prisidėtų prie Černobylio katastrofos pasekmių likvidavimo ir dar kartą aptartų ne tik Černobylio, bet ir skaudžias Fukušimos tragedijos pamokas.

Lietuvos Vyriausybės vadovas, kalbėdamas tarptautinėje konferencijoje pažymėjo, kad branduolinė katastrofa, įvykusi prieš ketvirtį amžiaus turėjo didžiulį poveikį visoms Europos šalims, tarp jų ir Lietuvai. „Nuo pat pradžių Lietuvos žmonės atėjo padėti Ukrainai, vykdant gelbėjimo, o vėliau atstatymo darbus, suteikiant materialinę pagalbą Ukrainos žmonėms. Daugiau nei septyni tūkstančiai Lietuvos žmonių dalyvavo gelbėjimo darbuose. Daugelis iš jų sumokėjo už tai didžiausią kainą – paaukojo savo gyvybes ir sveikatą“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Pripažindamas, kad Černobylio atominė elektrinė vis dar kelia branduolinę grėsmę pasauliui, Premjeras A. Kubilius pažymėjo, Lietuva, kaip ir prieš 25 metus, šiandien yra kartu su Ukraina ir labai daug iškentėjusiais jos žmonėmis.

Konferencijos dalyviams Premjeras taip pat pateikė statistiką kokia yra finansinė Lietuvos paramos išraiška per visą šį laikotarpį. „Valstybinėms pensijoms, nedarbingumo išmokoms, vienkartinėms kompensacijoms jau išmokėta per septynis milijonus eurų. Kiekvienais metais Lietuva šioms reikmėms išleidžia po 800 000 eurų. Lietuva labai vertina jūsų pastangas užtikrinti Černobylio jėgainės saugumą ir skiria papildomą įnašą – 10 000 eurų“, – pranešė Premjeras A. Kubilius.

Papildoma informacija:

Nuo 1992 m. vienkartinėms kompensacijoms, patyrusiems žalą likviduojant Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinius, iš valstybės biudžeto skirta apie 10 mln. litų. 2011 m. sausio 1 d. duomenimis, 989 dalyviai gavo nukentėjusiųjų asmenų valstybines pensijas, iš jų – 718 asmenų – tapę neįgaliais dėl avarijos padarinių. Iš viso per 2002-2010 metus nukentėjusiųjų asmenų valstybinėms pensijoms asmenims, nukentėjusiems likviduojant ČAE padarinius, bei jų šeimos nariams iš valstybės biudžeto išmokėta 15,3 mln. litų. Iš viso iki 2011 m. išmokėta 25,3 mln. Lt vienkartinių kompensacijų ir valstybinių pensijų.

***

Vaizdo medžiagą iš susitikimo su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovičiumi ir tarptautinės šalių donorų konferencijos Kijeve galite rasti čia:

FTP serverio adresas: ftp://195.182.70.205

Prisijungimo vardas: Vartotojas

Slaptažodis: MPvartotoj

(Jei su Internet Explorer naršykle negalite atsidaryti, atkreipkite dėmesį į puslapio viršuje parašytą rekomendaciją – viršutinėje naršyklės juostoje paspausti „Page“ – „Open FTP Site in Windows Explorer“, taip pat atkreipkite dėmesį į prisijungimo vardo ir slaptažodžio didžiąsias-mažąsias raides, tarpelius ir pan.).

Spaudos tarnyba

Nuotraukoje: A. Kubilius

Lietuva - Ukraina , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra