Premjeras: J. Girniaus veikla – pareigos ir darbo Lietuvai pavyzdys

Autorius: Data: 2015-05-23 , 15:27 Spausdinti

Gegužės 23-iąją minint Juozo Girniaus 100-ąsias gimimo metines, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymi, kad šio vieno žymiausių lietuvių filosofų, išeivijos kultūrinio ir pilietinio žygdarbio – 1952–1969 m. leistos „Lietuvių enciklopedijos“ – redaktoriaus, visuomenininko veikla yra pareigos ir darbo Lietuvai pavyzdys.

„Išeivijoje JAV J. Girnius sąmoningai apsisprendė nesiveržti pasaulin, o dirbti Lietuvai. Jis manė, kad lietuvių kūrėjams reikia „leistis į tarptautinius vandenis“, tačiau kartu būtina rūpintis, kad tai nevirstų išėjimu iš tautos. Girniaus knygos ir straipsniai neprarado savo aktualumo. Su jo darbų pagalba galime suprasti provincialumo pavojus ir labiau pasitikėti savo jėgomis“, – pažymi premjeras.

„Giliai prasmingas mūsų ilgesys pralaužti savo uždarumą, bet grėsmingas domesio sutelkimas tik į šį prasilaužimą, lyg jau nebetektų nieko sau patiems bekurti, lyg pakaktų su svetimaisiais pasidalinti savo lobiais“, – yra rašęs J. Girnius.

Pasak premjero, tai dabartinei Lietuvai aktuali tema, padedanti suprasti mūsų kultūros tikslą ir prasmę, rašoma pranešime spaudai.

lrv.lt

Jubiliejai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra