Premjeras įteikė premijas kultūros ir meno pasaulio atstovams

Autorius: Data: 2011-03-25, 13:47 Spausdinti

2011 m. kovo 25 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius trylikai šalies kultūros ir meno kūrėjų už nuopelnus įteikė kultūros ir meno premijas.

„Šitoj mūsų bėgančioj kasdienybėj, šitam globaliam ir greit besikeičiančiam pasauly tokios dienos yra kažkas nepaprasto. Kūryba yra tai, kas žmogų išskiria iš visų kitų. Kai kuriems skirta Dievo dovana nenusiraminti ir dovanoti mums, tos dovanos neturintiems, savo kūrinius“, – sveikindamas šių metų laureatus kalbėjo Ministras Pirmininkas A. Kubilius.

Vyriausybės kultūros ir meno premija skirta Algirdui Bosui – Klaipėdoje gyvenančiam ir kuriančiam skulptoriui, dekoratyvinių ir monumentalių skulptūrų, plakečių bei medalių autoriui.

Premija pagerbti fotomenininkai Algimantas ir Mindaugas Černiauskai jau daug metų prabyla į mus lyrizmo ir dramatiškumo įžvalgomis kaimo žmonių gyvenime, portretuose. Beje, tai unikalus atvejis šalies fotografijoje, kai du labai artimi žmonės – broliai – kuria kartu. 

Už nuopelnus apdovanotas Šiaulių dramos teatro aktorius Sigitas Jakubauskas, kritikų pripažintas reikšmingų vaidmenų kūrėjas, regis, pirmą kartą šalies žiūrovams plačiau prisistatė filme „Dičiaus karjera“ dar 1980 metais – jis sukūrė įsimintiną Dičiaus portretą.

Giedrius Kazimierėnas įvertintas už įspūdingus pastarųjų metų istorinės tematikos paveikslus, kurie eksponuojami bei vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Liubomiras Laucevičius pačius įtaigiausius vaidmenis sukūrė Klaipėdos, Kauno teatro scenose, dirba net tik su mūsų kino režisieriais. Jis vaidino garsiame rusų kino režisieriaus V. Bortko filme „Meistras ir Margarita“ (pagal M. Bulgakovą), „Tarasas Bulba“ (pagal N. Gogolį).

Algimanto Aleksandro Mikutos poezija pasižymi ekspresyvumu, paradoksaliu mąstymu, vaizdingumu. Taip pat jis – kūrybingas vertėjas, išvertęs Č. Aitmatovo, M. Bulgakovo, B. Pasternako ir kitų autorių knygas, daugel metų redagavo žurnalą „Nemunas“. 

Premija paskirta Česlovui Radžiūnui – choro dirigentui. Šis menininkas daug metų vadovauja Operos ir baleto teatro chorui, kurio profesionalumą ne kartą akcentavo muzikos kritikai.

Konstancija Gražina Remeikaitė – žymi šalies kostiumų dailininkė, kuri sukūrė kostiumus daugiau nei 30-čiai kino filmų ir teatro spektaklių.

Pripažinta, jog Rūtos Stanevičiūtės-Kelmickienės – muzikologės darbų dėka Lietuvos muzikologijoje įsitvirtino naujausios pasaulio muzikos mokslo idėjos bei metodologija.

Garbinga premija skirta Daliai Emilijai Staškevičienei – antikos, filosofinių tekstų vertėjai, lietuviškai prakalbinusiai Tacitą, Seneką, Ciceroną ir daugel kitų autorių Ji sudarė rinkinį „Antikinės komedijos“, žinyną „Antikos pedagogai“, „Romėnų literatūros chrestomatiją“, „Graikų literatūros chrestomatiją“, išvertė kitas vertingas knygas.

Jūratė Stauskaitė – žinoma grafikė, kurios darbuose dažnai vyrauja ekspresionistinė tematika. Menininkė surengė virš dvidešimt personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Dailininkė aktyvai dirba ir pedagoginį darbą: ji įsteigė privačią ugdymo įstaigą – Vaikų ir jaunimo dailės mokyklą.

Premija įvertinta kompozitoriaus Jono Tamulionio kūryba jau daugelį metų siejama su gitara, akordeonu ir choru. Žiūrovai ir kritikai puikiai įvertino neseniai jo pastatytą operą vaikams „Bruknelė“.

Kultūros ir meno premijas Vyriausybė įsteigė 1997 metais, dabar premijos dydis – 44 200 litų. Menininkų kūrinius vertina Meno premijų komisija, kuri yra sudaroma iš menininkų, kultūros darbuotojų, atsižvelgiant į Lietuvos kultūros ir meno tarybos, Meno kūrėjų organizacijų asociacijos pasiūlymus.

Spaudos tarnyba

R. Jurgaičio muotr.

Nuotraukoje: G. Kazimierėnas įvertintas už įspūdingus pastarųjų metų istorinės tematikos paveikslus

Premijos , , , , , , , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra