Premjeras: atkurtas departamentas sustiprins Vyriausybės ir tautinių bendrijų atstovų dialogą

Autorius: Data: 2015-01-09 , 11:07 Spausdinti

Ketvirtadienį Tautinių bendrijų namuose vykusiame Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikime su Tautinių bendrijų tarybos nariais pasidžiaugta Vyriausybės darbais – įsteigtu Tautinių mažumų departamentu, sklandžiu bendradarbiavimu sprendžiant šalies tautinėms bendrijoms rūpimus klausimus.

„Noriu pasidžiaugti, kad Vyriausybė pritarė ir nuo šių metų liepos 1 d. pradeda veikti Tautinių mažumų departamentas. Jis rūpinsis etnopolitikos formavimu ir įgyvendinimu, taip pat ir projektų įgyvendinimu. Šis mūsų sprendimas, neabejoju, taip pat prisidės prie tautinių bendrijų interesų ir poreikių tenkinimo, tautinio tapatumo išsaugojimo“, – sakė premjeras, pridurdamas, kad departamentas padės tautinių bendrijų atstovams visapusiškai dalyvauti šalies visuomeniniame, politiniame ir kultūriniame gyvenime, ugdyti jų pilietiškumą, toleranciją, nepakantumą tautinės nesantaikos kurstymui.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad tautinių mažumų atstovai yra labai aktyvūs ir patys taip pat aktyviai dalyvauja jiems rūpimų klausimų sprendime. Premjeras taip pat pažymėjo, kad Lietuva gali didžiuotis, jog turi didžiausią Europoje tautinių mažumų mokyklų skaičių ¬– daugiau kaip 70 mokyklų lenkų dėstomąja kalba, ir daugiau kaip 50 – rusų dėstomąja kalba.

Susitikime sutarta, kad nors visas tautinių mažumų teises Lietuvoje užtikrina Konstitucija, įvairūs įstatymai ir tarptautinės teisės aktai, ratifikuota Europos Tarybos Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija, reikalingas ir Tautinių mažumų įstatymas, prie kurios projekto svarstymo Seimas turi grįžti pavasario sesijoje.

2011 m. Gyventojų ir būsto surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno 154 tautybių gyventojai, lietuviai sudarė 84,2 proc. šalies gyventojų, kitų tautybių atstovai – 15.8 proc.

lrv.lt inform.

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra