Premjeras A. Kubilius pakviestas į Pasaulio ekonomikos forumą Davose

Autorius: Data: 2012-09-13 , 13:48 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius trečiadienį, 2012 m. rugsėjo 12 d., susitiko su Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėju, ilgamečiu organizatoriumi ir vykdančiuoju pirmininku Klausu Schwabu. Dalykinio pokalbio metu premjeras sulaukė asmeninio kvietimo dalyvauti Pasaulio ekonomikos forume, kuris tradiciškai vyksta sausio mėnesį Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

Anksti rytą Lietuvos laiku premjeras A. Kubilius dalyvavo Pasaulio ekonomikos forumo organizuojamo kasmetinio Naujųjų lyderių susitikimo diskusijose Tiandzinio mieste netoli Kinijos sostinės Pekino.

Ryte vykusiame vadovų susitikime, kuriame buvo diskutuojama energetikos klausimais, Ministras Pirmininkas A. Kubilius pabrėžė būtinybę atsinaujinančią ir tradicinę energetiką, įskaitant ir branduolinę, subalansuoti taip, kad vartotojai ir verslas gautų geriausią energetinių išteklių kainą.

Ministras Pirmininkas taip pat dalyvavo diskusijose „Kursas į išmanųjį augimą“ („Setting Course for Smart Growth“) ir interaktyvioje diskusijoje „Prekyba ir investicijos globaliame pasaulyje“ („Trading and Investment for Global Prosperity“).

Tiandzinio mieste antradienio, rugsėjo 11-osios, vakarą vykusio Naujųjų lyderių susitikimo atidarymo metu programinę kalbą apie Kinijos ekonomikos perspektyvas pasakė Kinijos Liaudies Respublikos premjeras Wen Jiabao, su kuriuo A. Kubilius susitiko anksčiau tą pačią dieną.

Trečiadienį Ministras Pirmininkas taip pat susitiko su Tiandzinio provincijos komunistų partijos pirmuoju sekretoriumi Zhang Gaoli. Tiandzinio provincija, kurioje gyvena 30 milijonų žmonių, yra viena iš pirmaujančių Kinijoje aukštųjų technologijų srityje. Susitikimo metu Lietuvos Vyriausybės vadovas aptarė Tiandzinio bendrovių galimybes investuoti Lietuvoje.

Vakare įvyko premjero A. Kubiliaus vakarienė su telekomunikacijų giganto „Huawei“ vadovais.

Ketvirtadienį, rugsėjo 13-ąją, Ministras Pirmininkas Pekino universitete skaitė paskaitą apie Lietuvos patrauklumą investicijoms.

Spaudos tarnyba

AFP/Scanpix nuotr.

Lietuva - Kinija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra