Premjeras A. Kubilius: „Hitachi“ technologijų lygis – įspūdingas

Autorius: Data: 2012-02-20 , 11:21 Spausdinti

Apsilankęs Hitachi Ltd. bendrovės gamyklose Hitachi mieste į šiaurę nuo Tokijo (Japonija), Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pažymėjo, jog „Hitachi“ technologijos – įspūdingos, o produkcijos kokybė yra labai aukšta.

Pirmadienį, 2012 m. vasario 20 d., pirmoje dienos pusėje (anksti rytą Lietuvos laiku) Premjeras lankėsi gamykloje „Hitachi Works“, kurioje Ministrui Pirmininkui buvo parodyta branduolinės jėgainės garo turbina, analogiška tai, kuri bus statoma Visagino atominėje elektrinėje (VAE). Ši turbina yra dvigubai galingesnė, nei veikusios Ignalinos AE.

Kitoje gamykloje „Rinkai Works“ A. Kubilius apžiūrėjo stambius branduolinio reaktoriaus komponentus – 60 tonų svorio ir 8 metrų aukščio reaktoriaus šerdies apvalkalą ir 50 tonų kuro rinklių viršutinį laikiklį, kuris išpjaunamas iš vieno 8 m skersmens metalo gabalo 0,1 mm tikslumu.

Vyriausybės vadovo teigimu, „Hitachi“ didžiausią dėmesį skiria produkcijos patikimumui ir saugumui.

Abejose gamyklose Lietuvos Ministrą Pirmininką pasitiko ne tik įmonių vadovybė, bet ir darbuotojai, sveikinę Lietuvos delegaciją plojimais ir lietuviškomis trispalvėmis.

Premjero A. Kubiliaus vadovaujama delegacija vasario 18-23 dienomis su darbo vizitu lankosi Japonijoje. Pagrindinis vizito tikslas yra aptarti dvišalių santykių plėtrą, Japonijos premjerui Yoshihiko Noda ir Vyriausybės nariams pristatyti VAE projekto pažangą ir numatomus bendrus projektus, susipažinti su pažangiomis Japonijos branduolinėmis technologijomis.

Šiandien (23 valandą Lietuvos laiku) numatytas Japonijos ir Lietuvos premjerų susitikimas.

Premjeras A. Kubilius Japonijoje lankosi pirmą kartą.

Spaudos tarnyba

Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Vyriausybė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra