Premjeras A. Butkevičius dalyvaus Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių viršūnių susitikime

Autorius: Data: 2014-12-16 , 13:54 Spausdinti

Gruodžio 16–17 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvaus Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių viršūnių susitikime Serbijos sostinėje Belgrade. Formatas „Kinija + 16″ skirtas išplėsti bendradarbiavimą ekonomikos srityje, skatinti prekybą ir investicijas.

„Lietuva suinteresuota išplėsti bendradarbiavimą su Kinija tokiose srityse kaip transportas ir susisiekimas, infrastruktūra, bankų sektorius, žemės ūkis, švietimas. Todėl „Kinija + 16 valstybių“ formatas išlieka svarbus ne tik daugiašaliu, bet ir dvišaliu aspektu“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Susitikime planuojama aptarti dvišalio bendradarbiavimo transporto srityje klausimus, pristatyti Lietuvos transporto ir logistikos galimybes, „Rail Baltica“ projektą. Ministras Pirmininkas atkreips dėmesį, kad būtina skatinti šalių ekonominį bendradarbiavimą – šiuo metu Lietuvos investicijos Kinijoje du kartus didesnės nei Kinijos Lietuvoje. Taip pat bus aptartas bankų bendradarbiavimas ir bendradarbiavimas švietimo srityje.

Formatas „Kinija+16″ buvo įkurtas 2012 m. Kinijos iniciatyva, skirtas plėsti bendradarbiavimą su Centrinės bei Rytų Europos šalimis (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kroatija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija). Šis formatas prisideda prie dvišalio bendradarbiavimo skatinimo, tačiau nekuria naujų formalizuotų institucijų, suteikia naujų bendradarbiavimo galimybių su Kinija toms šalims, kurios turi mažesnį įdirbį.

Tai trečiasis „Kinija + 16″ vadovų susitikimas. Pirmasis 2012-aisiais įvyko Lenkijoje, o antrasis pernai buvo surengtas Rumunijoje.

Europa , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra