Premjeras 3 proc. deficitą vadina Vyriausybės darbo pamatine sąlyga

Autorius: Data: 2011-12-13, 09:19 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius pirmadienį, 2011 m. gruodžio 12 d., pareiškė, kad ne didesnis nei 3 proc. bendrojo vidaus produkto biudžeto deficitas kitąmet yra esminė sąlyga jo vadovaujamos Vyriausybės darbui.

„Vyriausybė visą laiką laikėsi principinės pozicijos, kad išlaidauti negalima. Ši Vyriausybė laikydamasi tokios pozicijos sugebėjo pasiekti daug. Jeigu bus galvojama kitaip – kad galima nebepaisyti principinės nuostatos, iš to bus daromos akivaizdžios išvados“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Kubilius.

„Vyriausybės nuostata, kad Seimas turi patvirtinti biudžetą su ne didesniu kaip 3 proc. deficitu, yra viena iš pamatinių nuostatų. Aš tikiu, kad Seimas tokią poziciją ir patvirtins. Jeigu to nebus pajėgta padaryti, tada svarstysime ir visus kitus variantus“, – kalbėjo premjeras, paklaustas, kaip vertina Liberalų sąjūdžio pasiūlymą jam siekti balsavimo Seime dėl pasitikėjimo Vyriausybe.

Priemones, kaip neviršyti 3 proc. biudžeto deficito, A. Kubilius vadino „technikos reikalu“.

Kaip pasiekti tą 3 proc. deficitą ir kartu atstatyti kiek galima labiau pensijas ir pasiūlyti tiems, kurie gyvena prabangiau, aktyviau dalyvauti problemų sprendime, tai yra technikos reikalas. Manau, kad Seime bus rasti tinkami sprendimai“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė, jog pasitikėjimo Vyriausybe klausimas kyla Seimo pirmininkei Irenai Degutienei pareiškus, kad parlamentarai patys imsis koreguoti Vyriausybės pateiktą biudžeto projektą.

„Šiuo atveju tai yra ne kas kita kaip nepasitikėjimas Vyriausybe, ir tokiais atvejais normalioje politinės kultūros šalyje Vyriausybė tikrai turėtų kreiptis į Seimą ir išsiaiškinti, ar šitame Seime dar yra pasitikima Vyriausybe, ar ne“, – teigė E. Masiulis.

Paklaustas, kaip tokiu atveju balsuotų liberalai, liberalų lyderis atsakė, jog šis klausimas nėra apsvarstytas.

„O kaip mes balsuotume? Aišku, šiandien turbūt mes negalėtume pasakyti, nes tokio klausimo nesame svarstę nei frakcijoje, nei partijoje“, – teigė jis.

Finansų ministerijai sumažinus kitų metų ekonomikos augimo prognozes svarstymai dėl papildomų priemonių biudžeto deficitui mažinti pastaruoju metu supriešino valdančiosios koalicijos partnerius.

Zenekos nuotr.

www.bernardinai.lt

Vyriausybė , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra