Premjera vaikams: sniego karpiniai ir pasakos šešėlis

Autorius: Data: 2014-01-23 , 19:46 Spausdinti

 

Vilniaus teatre „Lėlė“ – vasario 1, 2 dienomis spektaklio vaikams „Sniego karalienė“ premjera

Vilniaus gatvėse karaliaujant sniegui, teatro „Lėlė“ scenoje, snaigių ir šešėlių apsuptyje, tirpsta paskutinės repeticijos ir Nijolės Indriūnaitės „Sniego karalienė“ pagal Hanso Christiano Anderseno pasakos motyvus virsta premjera. Paskutinėms repeticijoms artėjant link pabaigos, netikėtai ir Lietuvoje prasidėjo žiema. Spektaklio kūrėjai juokauja, jog tai pati Sniego karalienė veržiasi iš pasakos į sceną, o iš pastarosios – į gatves.

Sniego karalienė išpuošė miestą jai artima scenografija, o jos ir teatro šešėlių kuriami vaizdai spektaklyje mainosi tarsi vaizdas kaleidoskope. Naujausia „Lėlės“ premjera – tai išskirtinai vizualus dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės darbas.

„Rodos, jog spektaklio vaizdai nunerti, išsiuvinėti, išdygsniuoti pačios žiemos“ – mintimis po peržiūros dalijosi pirmieji į „Sniego karalienės“ pasaulį nosį įkišę žiūrovai.

Hanso Christiano Anderseno pasaka „Sniego karalienė“ – vienas žymiausių danų pasakininko kūrinių, tapęs pasauline vaikų literatūros klasika. Pasak spektaklio režisierės Nijolės Indriūnaitės, pačią pasaką pavertusios spektaklio personažu,  A. de Saint-Exupéry teigia, kad kiekvienas matomas daiktas yra langas į tai, kas nebėra tik daiktas. Tad ir pasaka yra tik langas į tai, kas jau nėra pasaka – tai langas į gyvenimą ir tikrovę. Pasaka – tai svajonių pasaulio dalis, dvasinė erdvė, net skausmas, tačiau visa tai ir yra gyvenimas, suteikiantis galimybę egzistuoti pasakai, kad per ją būtų pamatytas ir jis pats.

Spektaklio „Sniego karalienė“ premjera – vasario 1,2 dienomis 12val. Didžiojoje salėje. Bilietais prekiauja teatro kasa ir „Tiketa“.

Daugiau informacijos:

Viktorija Ivanova
Viešieji ir tarptautiniai ryšiai
El. p.
viktorija@teatraslele.lt
Tel. 8 670 83312

KultūraKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra