Prelato Putrimo sveikinimas su šv. Velykomis

Autorius: Data: 2016-03-26 , 08:36 Spausdinti

Prelato Putrimo sveikinimas su šv. Velykomis

…Marija Magdalena anksti ryte nuskubėjo prie Jėzaus kapo ir pamatė, kad akmuo nuo angos nuristas ir kapas tuščias.  Ji skubiai nubėgo pranešti apaštalams, jog kapas esąs atviras ir Jėzaus kūną kažkas bus paėmę ir nežinia kur padėję.  Gavę tokią žinią, Apaštalai skubėjo prie kapo ieškoti Jėzaus.  O Marija Magdelena, atėjusi pranešti apaštalams apie atvirą kapą, dar netikėjo, kad Jėzus yra prisikėlęs (Jono 20; 1-9).

Broliai ir Seserys Kristuje,

Toronto tarptautinio oro uosto koplyčioje prie įėjimo durų yra padėta knyga, kurioje lankytojai kviečiami parašyti savo maldos intencijas arba komentarus. Esu skaitęs labai gražių maldų. Tuo pačiu ne viena maldos intencija yra piligrimų parašyta, jiems keliaujant į savo piligriminę ar vertybių ieškojimo kelionę, aplankant pasaulio šventas vietas. Tokiu būdu ši kelionė tampa dvasinio ieškojimo ar atsinaujinimo siekiu, panašiai kaip Marijos Magdelenos ir Apaštalų nuskubėjimas prie Kristaus tuščio kapo tapo tolesnis dvasinis ieškojimas.

Katalikų tradicijoje per neeilinius Popiežiaus paskelbtus metus, kaip šie Šventieji Gailestingumo metai, skirti pagerbti ir patirti Dievo gailestingumą, tikintiesiems siūloma leistis į piligriminę kelionę ir užsitarnauti atlaidus. Koks piligriminės kelionės tikslas? Piligrimystė parodo, kad GAILESTINGUMAS yra siektinas tikslas, reikalaujantis įsipareigojimo ir aukos. Piligriminė kelionė turi skatinti atsivertimą” (MV 14), rašo Popiežius Pranciškus.

“Mūsų širdis bus nerami, kol neatras poilsio Tavyje”, meldėsi Šv. Augustinas. Kiek tame yra tiesos! Juk žmogus per savo gyvenimo piligrimystę ieško laimės, meilės, pripažinimo, gyvenimo prasmės, Dievo… Deja, neretai tos laimės vieni ieško turte, kiti – horoskopų pranašystėse, kurios klaidina, veda į neviltį ir nepasitikėjimą Viešpačiu. Taip yra pridengiamas Jo Gailestingasis Veidas.  “Jėzus Kristus yra Tėvo gailestingumo veidas.  Šie žodžiai gali būti geras krikščionių tikėjimo slėpinio apibendrinimas.  Tėvo gailestingumas tapo gyvas bei regimas ir pasiekė savo aukščiausiąjį tašką” (MV 1.).

Didžiosios savaitės liturginės apeigos bei tradicijos tepadeda mums visiems atpažinti Gailestingąjį Jėzaus Veidą.  Prisikėlęs Kristus Šv. Velykų proga telaimina Jus, Jūsų šeimas, parapiją bei lietuvių bendruomenes ir visas mūsų piligrimines keliones.

Linkiu visiems palaimintų ir džiugių Šv. Velykų!

Prelatas Edmundas J. Putrimas

Religija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com