Prelato E. J. Putrimo Velykinis sveikinimas

Autorius: Data: 2011-04-19, 11:49 Spausdinti

„Dievas, apstus gailestingumo, iš didžios meilės, kuria mus pamilo, / mus, mirusius nusikaltimais, prikėlė gyventi su Kristumi“ (Efeziečių 2,4).

Brangūs broliai ir seserys Kristuje,

Dievo gailestingumo metai ypatingai mus ragina atsiversti ir tikėti Evangelija (Morkaus 1:15), pasitikėti Viešpaties meile ir gerumu ir tapti labiau gailestingais taip, kaip mūsų Dievas yra kantrus ir gailestingas mums (Luko 6:36). Jėzus apreiškė savo gailestingumą per savo pamokymus ir gyvenimo veiklą. Ypač per kryžiaus kančią ir prisikėlimą Jis išreiškė savo amžiną meilę ir gailestingumą visai žmonijai. Gailestingumo dvasia kviečia mus paremti tuos, kurie gyvena skurde ir, per savo tikėjimą, liudyti atleidimą ir viltį artimui.

Velykų šventė nėra proga tiktai susirinkti pabendrauti prie vaišių stalo, papuošto margučiais. Didįjį Ketvirtadienį susiburiam aplink altorių ir, per liturginius ritualus ir Dievo Žodį, atšvenčiame Eucharistijos ir kunigystės dovaną. Didįjį Penktadienį išgyvename kryžiaus išganymo paslaptį. Per Velyknakčio vigiliją ir Velykų sekmadienio Mišias išpažįstame ir atnaujiname savo krikšto pažadus ir tikėjimą bei pasitikėjimą mūsų gailestingu Viešpačiu.

Per šią šventę prisiminkime savo maldose ir visus savo šeimos bei bendruomenės narius, ypač tuos, kurie yra atitolę nuo savo tikėjimo, ar kuriems niekad neteko patirti Dievo gailestingumo ir dvasinio džiaugsmo, kuriuos pasaulis nesugeba jiems duoti. Popiežius Benediktas XVI iškėlė įdomią mintį, “…Galima suorganizuoti šventes bet ne džiaugsmą.  Pasak Rašto, džiaugsmas yra Šv. Dvasios vaisius (plg. Galatams 5:22), įgalintos mus įsiskverbti į Dievo Žodį ir pasiekti, kad dieviškasis Žodis įeitų į mus…” (Popiežius Benediktas XVI, Verbum Domini, 123).

Dėkokime dirbantiems vienuolėms, vienuoliams ir kunigams, kurie atlieka didelį sielovadinį darbą aptarnaujant mūsų katalikiškas bendruomenes išeivijoje. Jų darbas atliekamas su dideliais misijonieriškais iššūkiais, kai didėja imigracijos srautas ir mažėja dvasiškių skaičius. Jiems kasmet didėja sielovados rūpesčiai skelbti Evangelijos tiesas apie Dievo gailestingumą šių dienų kartai, globalizacijos amžiuje, ekonominės ir finansinės krizės laikotarpyje.

Velykinė palaima testiprina mūsų visų pasiryžimą ieškoti ir pažinti gyvąjį ir gailestingąjį Dievą, kuris „…negali bjaurėtis tuo, ką sukūrė, – Dievui, kuris ištikimas pats sau, savo tėvystei ir savo meilei…“ (Jėzau, pasitikiu Tavimi, Vilnius, 2011 m., psl. 45).

Sveikinu visus Šv. Velykų aleliuja!,

Prelatas Edmundas J. Putrimas, Lietuvos Vyskupų Konferencijos Delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai

Zenekos nuotr.

Voruta. – 2011, bal. 23, nr. 8 (722), p. 13.

Išeivija ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra