Prelato E. J. Putrimo kalėdinis sveikinimas

Autorius: Data: 2011-12-13 , 09:44 Spausdinti

Brangūs broliai ir seserys Kristuje, lietuviai Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos bei Australijos žemynuose,

Jie nuskubino ir rado Mariją, Juozapą ir kudikį, paguldytą ėdziose. Išvydę jie apsakė, kas jiems buvo pranešta apie šitą kūdikį … Piemenys grįžo atgal, garbindami ir šlovindami Dieva už visą, ką buvo girdėję ir matę, kaip buvo jiems paskelbta“ (Luko 2:16-17,20)

Kalėdų ryto šv. Mišių skaitinio ištrauka iš Luko Evangelijos: piemenėliams angelas nurodė, kur rasti ir kaip atpažinti gimusįjį Išganytoją. Kalėdų geroji žinia prasidėjo su paprastais piemenėliais, kurie pasiryžo ieškoti, ir radę, įtikėjo jog kūdikėlis tikrai Mesijas – Viešpats. Grižę namo garbindami ir šlovindami Viešpatį, jie savo liudijimu patyrė gyvą ryšį su Dievu.

Mes skaitome, ypač Evangelijose ir Jo pamokymuose, kad Jėzus yra tas, kuris mūsų kantriai laukia. O ką Jis iš mūsų reikalauja? Kad atsilieptumėm ir įgyvendintumėm savo krikščionišką tikėjimą religiniais veiksmais, bendruomeninėmis maldomis, aukomis, apeigomis ir gyvu įsijungimu į bažnytinį gyvenimą.

Kalėdų slėpinys mus kviečia surasti gyvąjį Kristų ir Jį priimti savo gyvenime, savo namuose, šeimoje, parapijoje, bendruomenėje gerbdami Jį ne kaip įdėją arba jausmą, bet šlovindami Jo dieviškasias savybes – gailestingumą ir visagalybę. Palaimintasis Jurgis Matulaitis rašė savo dienoraštyje, „Užrašuose“, kad „Krikščionys gerbia Dievą ne tik kaip Jo kūriniai ar tarnai, bet ypač kaip Jo vaikai…“

Praėjusių metų vasario mėnesį man teko aplankyti lietuvius kalinius tolimoje Limos mieste Peruvijoje, kur kalėjimo patalpose šventėme Susitaikymo sakramentą ir šv. Mišias. Buvo įspūdinga paliudyti, kad ir tokiose sąlygose kaliniai nėra praradę vilties, bet ja tikėdami ieško bei mėgina atpažinti Dievą.

Žmogaus širdis, kuri suranda Dievo gailestingumą tampa pajėgi gailestingumą dovanoti kitiems. Tai yra didžiausia ir brangiausia dovana, kai mes galime parodyti atlaidumą bei duoti vilties tiems, kurie skurdžiai gyvena, apleistiesiems, nelaimės ištiktiesiems, ligoniams. Jėzus sako: „Palaiminti gailestingieji; jie susilauks gailestingumo“ (Mt 5:7).

Švč. M. Marija priimdama dieviškos motinystės Malonę pripažino savo maldoje Magnificat: „Mano siela šlovina Viešpatį, mano dvasia džiaugiasi Dievu savo Gelbėtoju“ (Luko 1:47). Kaip ir tie piemenėliai iš praeities, ieškokime Kristaus ir Jį atradę priimkime savo kaledinėje šventėje Jį garbindami bei šlovindami.

Jėzaus gailestingumo dvasia telydi Jus per 2012 metus. Linkiu palaimintų ir džiugių švenčių!

Prelatas Edmundas J. Putrimas, Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai

Zenekos nuotr.

Voruta. – 2011, gruod. 10, nr. 23 (737), p. 1, 5.

Išeivija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra