Prel. E. Putrimo lankymasis Venesuelos lietuvių bendruomenėje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šių metų gegužės 14–16 dienomis Karakase lankėsi Lietuvių Vyskupų Konferencijos Delegatas, prel. Edmundas Putrimas, kurį pakvietė Venesuelos lietuvių bendruomenės valdyba, vadovaujama Vytenio Folkmano.
 
Prelatą aerodrome sutiko du bendruomenės nariai Zigmas Sakalauskas ir Viktoras Hernandez Bieliukas. Prel. E. Putrimas apsistojo Karakaso mieste, Rafaelio Petraičio namuose, kuriuose visa Petraičių šeima paruošė tam sekmadieniui tinkamą vietą tropikinėmis gėlėmis dengtame sode šv. Mišių laikymui ir vaišėms.
 
Pasiklausyti Mišių, prelato E. Putrimo pamokslo bei tolimesnių pranešimų susirinko apie 60 lietuvių iš Karakaso ir Marakai miestų. Po šv. Mišių susirinkusieji gardžiavosi valgiais paruoštais Karakaso bendruomenės narių, vadovaujant ponioms Vivian Petraitienei, Ritai Deveikytei-Senior, Aldonai Gutauskaitei-Sikore, Onai Neslaitei-Marquez ir kitoms.
 
VLB Pirmininkas Vytenis Folkmanas pasikalbėjimuose su prel. E. Putrimu nurodė, kad pagrindinis bendruomenės rūpestis yra įtraukti jaunimą ir daugumos mišrių šeimų vaikus bei vaikaičius į lietuvišką veiklą ir supažindinti su Lietuva. Pats prelatas, jaunas, energingas ir gerai suprantantis padėtį, ilgai tarėsi su bendruomenės atstovais. Vienas iš projektų, kurį nori įgyvendinti pirmininkas V. Folkmanas, būtų surengti Venesuelos lietuvių jaunimo stovyklą.
 
Venesuelos padėtis
 
Prelatas E. Putrimas Venesueloje apsilankė ypač tinkamu laiku, kai jau sumažėjusi lietuvių bendruomenė išgyvena išimtiniai sunkų politinį laikotarpį ir jai yra reikalinga visų pirmą moralinė parama. Iš kadaise gausios Venesuelos lietuvių bendruomenės visame krašte beliko palyginus mažai lietuvių. Kai kurios šeimos, kaip pav. Algio Dugno, grįžo į Lietuvą, kitos jau prieš daug metų emigravo į JAV. Iš dabartinės Lietuvos prie kolonijos gyvenimo prisidėjo keletas darbščių šeimų, bet, deja, atsirado ir kalinių, sugautų vežant narkotikus bei įkalintų ilgam laikui.
 
Tačiau svarbiausias punktas šiuo metu būtų gręsianti Venesuelai izoliacija, panaši į kadaise išgyventą Lietuvoje sovietmetį. Venesuelos prezidento Ugo Čaveso valdžia krašte įveda ekonominius suvaržymus panašius į Kubos santvarką įskaitant ir tam tikras ekonomines kliūtis keliavimui į užsienį, kai keliautojui yra leidžiama iškeisti tik valdžios kontroliuotas mažas sumas, o pinigus išsiųsti – draudžiama. Visa tai ateityje suvaržys Venesuelos lietuvių galimybes bendrauti su Lietuva bei su kitomis lietuviškomis bendruomenėmis, taip, kad vertėtų iš anksto pasiruošti blokados atvejui ir čia vertingiausia gali būti Katalikų Bažnyčia.
 
Nuotraukose:
 
1. Prel. E. Putrimo laikomų šv. Mišių metu
2. Susirinkę Venesuelos lietuviai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra