Prel. E. J. Putrimo kalėdinis sveikinimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Brangūs broliai ir seserys Kristuje,

Šie 2009 metai buvo ypatingi tuo, kad šventėme Lietuvos evangelizacijos ir Lietuvos vardo paminėjimo Kvedlinburgo raštuose tūkstantmetinį jubiliejų. Iškilmės vyko ne tik Lietuvoj bet ir lietuvių bendruomenėse, parapijose bei misijose, kur tik gyvena lietuviai. Visi kaip nors pažymėjome šias ypatingas progas.

 
Pirmieji evangelizacijos žingsniai buvo arkivyskupo ir kankinio šv. Brunono Kverfurtiečio, kuris prieš 1 000 metų nešė Kristaus evangeliją į Lietuvą. Evangelizacija yra žodis kilęs iš graikų ir reiškia „Geros Žinios“. Mums krikščionims geros žinios prasideda su Dievo meile, kuri prasideda su Dievo Žodžiu, Jėzumi Kristumi: „Pradžioje buvo Žodis. Tas Žodis buvo pas Dieva ir Žodis buvo Dievas“ (Jn 1,1) irmumsta meilė buvo parodyta per Kristaus gimimą, „Tad žodis tapo kūnu“ (Jn 1,14a).
 
Vienas iš Bažnyčios didžiausių iššūkių šiomis dienomis yra evangelizacija – visų kartų pasidalinimas Gerąja žinia ir savo tikėjimu prisikėlusiu Kristumi. Popiežius Benediktas XVI aiškino: Mes turime pagalvoti kaip įgyvendinti evangelizaciją šiais laikais – ne tik naują evangelizaciją, bet tikrą pirmąją evangelizaciją… ir neužtenka tik paremti tikinčiųjų bendruomenę… aš tikiu, kad kartu mes galime rasti naujų būdų kaip skleisti Evangeliją mūsų darbartiniame pasaulyje (Kolne, 2005 m. rugpjūčio mėn.).
 
Dabartinė užduotis ir atsakomybė lietuviams katalikams gyvenantiems užsienyje yra dalintis „Gerąja žinia“ net tik su savo vaikais per katekizaciją bet ir skleisti Evangelijos žinias visiems suaugusiems. Evangelizacija apima ne tik formalias klases bet ir mokinystę („discipleship“). „Tad eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones“ (Mt, 28:19), aiškino Kristus prieš savo žengimą į dangų.
 
Šiuo metu daug kas patiria sunkumų dėl pasaulyje susidariusios ekonominė padėties. Ypač Lietuvos piliečiams yra sunku. Gausūs skaičiai palieka savo tėvynę ir emigruoja į tolimus kraštus, ieškodami ekonominio pastovumo. Yra didesnis skurdas nei tik finansinis – daugybė yra praradę savo tautinę tapatybę ir krikščioniškus įsitikinimus, neįvertina savo šeimų ir bendruomenių.
 
Kalėdų laiku linkiu, kad Kalėdos taptų ne tik džiaugsmo ir vilties šventė bet ir būtų proga mums visiems dvasiškai atsinaujinti per gilesnį atsidavimą „Gerajai naujienai“. Viešpats telaimina jūsų šeimas ir bendruomenes dabar ir per ateinančius 2010 metus.
 
Linkiu jums džiaugsmingų ir šventų Kalėdų!
 
Prel. Edmundas J. Putrimas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra