Pratybų „Kardo kirtis 2013“ dalyviai kovojo ir sporto rungtyse

Autorius: Data: 2013-06-10 , 11:09 Spausdinti

Šeštadienis, 2013 m. birželio 8-oji, Pabradės poligone vykstančiose tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2013“ gerokai išsiskyrė iš kitų pratybų dienų. Ši diena prasidėjo ekumeninėmis pamaldomis užsienio kariams, vėliau buvo organizuota karių Sporto diena. Pratybose dalyvaujantys Lietuvos ir užsienio kariai varžėsi gatvės krepšinio, tinklinio ir virvės traukimo rungtyse, taip pat galėjo išbandyti akies taiklumą šaudant iš lanko bei arbaleto.

Sporto dieną Pabradės poligone apsilankė daugkartinis olimpinis, pasaulio, Europos ir Lietuvos disko metimo čempionas Virgilijus Alekna su sūnumis bei Inga ir Arūnas Valinskai, kuriuos lydėjo pratybų direktorius, Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika. Į poligoną taip pat atvyko Pabradės vaikų globos namų auklėtiniai ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Kariai renginio svečiams papasakojo apie vykstančias pratybas bei pristatė pratybose naudojamą Lietuvos ir užsienio šalių ginkluotę ir karinę techniką. O kiekvienas globos namų auklėtinis ir jaunasis šaulys, kaip šių pratybų prisiminimo dovaną, iš JAV karių gavo po sausojo maisto davinį.

Vos pasirodęs renginyje, V. Alekna buvo sutiktas didelėmis karių ovacijomis bei klausimais apie pasaulinio lygio sportininko fizinio pasirengimo ypatumus. Kreipdamasis į susirinkusius karius, Virgilijus minėjo, kad su kariuomene jis artimai susijęs nuo 1991 metų, kuomet tarnavo Savanorių pajėgose. Vėliau olimpietis pradėjo virvės traukimo rungties varžybas.

Renginio pabaigoje Inga ir Arūnas Valinskai neslėpė gerų emocijų, kurias patyrė bendraudami su kariais: „Buvo labai įdomu, kiek netikėtai gavus pakvietimą, apsilankyti šiose pratybose ir dar arčiau susipažinti su Lietuvos ir užsienio kariuomenėmis“. Valinskų šeima su kariuomene susijusi ir tuo, kad Pabradės poligone vykstančiose „Kardo kirčio“ pratybose dalyvauja ir jų sūnus Arūnas, su kuriuo turėjo progos pabendrauti renginio metu.

Tinklinio ir krepšinio varžybose pirmąsias vietas iškovojo Lietuvos kaimynai Latviai, o virvės traukime neatsirado stipresnių komandų už Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ komandą.

Po sporto renginių užsienio šalių kariai išvyko į Vilnių, kur ekskursijos metu susipažino su Lietuvos kultūra, istorija ir lankytinomis vietomis.

Daugelyje tarptautinių pratybų yra organizuojami panašaus pobūdžio renginiai, kad dalyviai galėtų pabendrauti su partneriais iš kitų šalių ne pratybų aplinkoje, susipažinti su šalies, kurioje vyksta renginys, istorija, kultūra, architektūra bei nacionaline virtuve.

Pratybų „Kardo kirtis 2013“ viešųjų ryšių karininkas kpt. Marius Varna

Fotogalerija

Kapitono Mariaus Varnos ir štabo seržantės Linos Ambroževičiūtės nuotr.

www.kam.lt

Adažių poligone – pratybų „Kardo kirtis 2013“ svečių ir žiniasklaidos diena

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/adaziu_poligone_pratybu_kardo_kirtis_2013_sveciu_ir_ziniasklaidos_diena.html

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra