Pratybose „Kardo kirtis 2013“ dalyvaujančios brigados vadas: „Iššūkiai mums yra įprasta“

Autorius: Data: 2013-06-11 , 16:30 Spausdinti

2013 m. birželio 10 d. prasidėjo aktyvioji tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ fazė, kurios metu padaliniai ir štabai treniruosis planuoti bei vykdyti konvencines operacijas. Lietuvoje vykstančiose brigados lygmens štabų ir vadaviečių pratybose dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo kariai.

Brigados štabas iš nuolatinės dislokacijos vietos Rukloje laikinai persikėlė į Pabradės poligoną, kur jau dislokuotos pratybose dalyvaujančios vadavietės iš JAV, Latvijos ir Suomijos. Pratybose dalyvauja daugiau nei 120 karių iš brigados štabo ir jam pavaldžių kuopų. Be to, brigadai priskirti ir po tris skirtingų sričių kariniai specialistai iš JAV ir Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų.

Kalbėdamas apie pratybų laikotarpiui priskirtus karius iš JAV ir Didžiosios Britanijos, brigados vadas pulkininkas Valdemaras Rupšys pabrėžė šių karių integracijos į brigados štabą naudą. „Jaučiame didelę paramą iš priskirtų karių. Jie pasidalina savo patirtimi su mano karininkais, taip sudarydami sąlygas brigados štabui produktyviau planuoti, o vėliau ir vykdyti pagal pratybų scenarijų paruoštą karinę operaciją“, – sakė brigados vadas.

Kalbėdamas apie „Kardo kirtis“ pratybose naudojamą scenarijų ir iššūkius, su kuriais susiduria Lietuvos kariai, pulkininkas pirmiausiai įžvelgia patirtį, kurią įgis brigados kariai. „Brigadai vienu metu reikia planuoti ir vykdyti gynybos, puolimo ir taikos palaikymo operacijas, kurios, pagal pratybų scenarijų, seka viena paskui kita ir yra susijusios tiek vietovėje, tiek laike. Tad treniruosis ne tik štabas, bet ir mes – vadai – tobulinsime vykdyti valdymo ir vadovavimo procedūras“, – sakė brigados vadas plk. V. Rupšys.

Apibendrindamas šių tarptautinių pratybų naudą, brigados vadas pabrėžė, kad dalyvavimas JAV vadovaujamos divizijos lygmens operacijų planavime brigados „Geležinis Vilkas“ štabui leis nugludinti planavimo procedūras, perprasti ir pasisemti neįkainuojamos patirties su JAV divizijos štabo kolegomis, bei kitais pratybų dalyvių brigados ir bataliono štabais. Iki šiol brigada divizijos lygmens operacijos patirties sėmėsi itin aktyviai bendradarbiaujant su Danijos divizija.

Brigados „Geležinis Vilkas“ štabui yra įprasta planuoti įvairaus pobūdžio brigados lygmens karines operacijas su NATO partneriais ir kaimynais. Štabas nuolat dalyvauja bendruose mokymuose, pratybose ir patirties apsikeitimo seminaruose su Danijos divizija, su tikslu tobulinti štabo darbo procedūras ir visapusiškai parengti brigados padalinius įvairioms NATO operacijoms pagal NATO reikalavimus.

Šiuo metu Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ sudaro vadovybė ir jos padaliniai bei keturi batalionai: Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Algirdo, Kęstučio ir Vaidoto vardais pavadinti mechanizuotieji pėstininkų batalionai bei Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas.

Tarptautines pratybas ,,Kardo kirtis 2013“ Baltijos šalyse jau trečią kartą organizuoja JAV kariuomenė Europoje (angl. US Army Europe, USAREUR) ir Baltijos šalių ginkluotosios pajėgos. Keliose mokymo vietose Estijoje ir Lietuvoje tobulinamos brigados lygio štabų planavimo procedūros, o Latvijoje, Adaži poligone, vyksta kuopos lygmens lauko taktinės pratybos.

Pratybų laikotarpiui be JAV atstovų į Lietuvą atvyko pratybų dalyviai ir stebėtojai iš Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos ir Suomijos, o taip pat ir iš Lenkijoje dislokuoto NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės. Bendras pratybų Lietuvoje dalyvių skaičius yra daugiau nei 1 tūkst. Karių, o visose trijose šalyse – daugiau nei 2000.

Pratybų metu bus treniruojamasi planuoti ir vykdyti šalies gynybos operacijas. Dalyviai planuos ir vykdys gynybos, puolimo, ugnies paramos ir kitas karines operacijas.

Karinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 86 83 54 07

Kpt. Vytauto Vinicko nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra