Pratybos „Žiema 2016“

Autorius: Data: 2016-02-03 , 11:47 Spausdinti

Pratybos „Žiema 2016“

Visi pratybose dalyvavę šauliai. Justinos Zibolytės nuotr.

Justina ZIBOLYTĖ, Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės šaulė, www.voruta.lt

Sausio 29 d. į Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnaziją trims dienoms atvyko Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų 11-oji kuopa. Prie šių pratybų prisijungė Paberžės būrio jaunieji šauliai, vadovaujami Vytauto Garšvos, Jašiūnų „Aušros“ vidurinės mokyklos jaunieji šauliai, vadovaujami muzikos mokytojo Vytauto Latono, pratybose dalyvavo ir „Geležinio vilko“ jaunieji šauliai, atvykę su suaugusiais šauliais, gausiai prisijungė ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos mokiniai, vadovaujami Sauliaus Barevičiaus, Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos jaunieji šauliai, vadovaujami Eduard Veder. Pirmą kartą į Šalčininkų kuopos rengiamas pratybas iš Vilniaus atvyko suaugusių šaulių būrys. Pratybose taip pat sulaukta vadovų: Eimanto Žilvio, Broniaus Bagdanavičiaus, Tomo Bagdanavičiaus, Vidmanto Petro Kuprevičiaus, Tomo Seliatyckio, Rimo Kuklio, Anželikos Veder, Arvydo Norkūno, Mariaus Arnastausko, Igorio Bartanovičiaus, instruktorių iš Krašto apsaugos savanorių, instruktorių iš Štabo aptarnavimo kuopos (ŠAK): žvalgų būrio vadas vyr. ltn. Šarūnas Daujotis, eil. Vytautas Tamulynas, vyr. eil. Jevgenij Morozov, srž. Martynas Undraitis ir Pėstininkų 802-osios kuopos eil. Tomas Seliatyckis.

Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės, Šalčininkų 11-osios kuopos vadas viršila Eimantas Tamulynas organizuoja šaulių pratybas Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje jau ne pirmą kartą. Šiose pratybose iš viso dalyvauja daugiau nei 160 šaulių. Pratybų organizatorius džiaugėsi ne tik dalyvių gausa, bet ir daug žadančiomis pratybomis.

Tik atvykę dalyviai užsiregistravo ir kibo į darbus. Visi jaunieji šauliai buvo padalyti į keturis būrius, pažengę šauliai padalyti į keturis skyrius. Pagirtina, kad šiose pratybose dalyvavo dar daugiau šaulių, buvo daug jaunuolių, kuriems tokio tipo pratybos pirmosios. Vėliau dalyviams buvo vedama paskaita apie Lietuvos šaulių sąjungos istoriją ir dabartį, po jos sekė labai įdomi paskaita apie mediciną. Prisiminta ir dar vieno svarbaus elemento – karinės ekipuotės – variantai ir jų komplektavimo tvarka. Ne tik mokymai padėjo įsilieti į kareivinių režimą, tuoj po paskaitų buvo sudarytas budėjimo grafikas ir paskelbta komanda „Kuopa, miegas!“. Tokia buvo pirmoji pratybų diena.

Kitą rytą, pasigirdus komandai „Kuopa, kelt!“, prasidėjo pasiruošimas dar vienai naujų nuotykių ir įspūdžių dienai. Antroji diena, prasidėjusi nuo skanių pusryčių, žadėjo dar daugiau žinių ir praktikos. Šauliai buvo labai geros nuotaikos ir džiaugėsi vieniems jau pažįstama, o kitiems dar visiškai nauja patirtimi. Antrosios dienos mokymai buvo orientuoti į teorinių žinių praktinį pritaikymą. Aplink mokyklos teritoriją buvo mokomasi naudotis Nebylaus valdymo signalais ir paversti juos pačia efektyviausia komunikacijos priemone vykdant įvairias užduotis. Dalyviai susipažino ir įtvirtino žinias apie taktiką „Šaulys žiemos sąlygomis“, o patys jauniausi ir pirmą kartą dalyvaujantys būsimi jaunieji šauliai sužinojo, kaip šauliai maskuojasi žiemą, kiekvienas galėjo išbandyti maskuojamuosius chalatus. Vėliau buvo rengiamas žygis, lauke buvo parodyti laužo įkūrimo būdai, būsimi bei dabartiniai jaunieji šauliai turėjo galimybę į nusipieštus taikinius pašaudyti iš „Airsoft G36C“ ginklų.

Tuo pat metu pažengę šauliai, papusryčiavę, susiruošę ekipuotę ir pasitreniravę, išvyko į mišką, kuriame veikė pagal nustatytą planą kartu su instruktoriais iš ŠAK žvalgų būrio, mokėsi žvalgybos ir kitų taktinių elementų.

Prieš pat pietus į svečius atvyko Vilniaus Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Milius, stebėjęs suaugusių šaulių pasirengimą prieš išeinant į mišką bei jaunųjų šaulių mokymus. Pabendravęs su Šalčininkų 11-osios kuopos vadais bei atvykusiais vadovais išvyko.

Antrosios dienos įspūdžiais pasidalijo būsimas jaunasis šaulys, kuris tokiose pratybose dalyvauja pirmą kartą.

Visų pirma, kas Jus paskatino tapti jaunuoju šauliu?

Apie šią veiklą sužinojau Lietuvos šaulių sąjungos pristatyme, kurį organizavo mūsų mokykloje Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovai bei mokyklos direktorius Saulius Barevičius.

Ar nebuvo baisu atvykti į tokias pratybas ir dalyvauti jose su labiau patyrusiais šauliais?

Nebuvo baisu, nes kartu atvyko daug draugų, mes esame šalia savo namų.

Ar patiko stovyklos veikla? Ar sužinojai kažką naujo ir vertingo?

Man šios pratybos buvo pirmos ir paliko neišdildomą įspūdį. Iš arčiau susipažinau su Lietuvos šaulių sąjungos veikla bei radau daug naujų draugų.

Kaip ir kiekvienų pratybų pabaigoje buvo surengta „muilo šventė“, per kurią pratybų dalyviai sutvarkė visas patalpas. Pabaigoje, prieš pat atsisveikinimą, visi šauliai buvo sukviesti į sporto salę, kurioje buvo apdovanoti už estafetes ir kitus nuopelnus. Prisiminta, kad vienas iš dalyvaujančių vadovų – Eduard Veder – švenčia savo gimtadienį, jis buvo pasveikintas, jam palinkėta ir toliau nesustoti ir veikti.

Norintys tapti Lietuvos šaulių sąjungos nariais visą reikiamą informaciją gali rasti interneto svetainėje: http://www.sauliusajunga.lt/.

Justinos Zibolytės nuotr.

Suaugusių šaulių būrys su savo instruktoriumi jau pasiruošę išeiti į mišką. Nuotraukoje taip pat Vilniaus Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas Mjr. M. Milius, Šalčininkų 11-os kuopos vadas virš. E. Tamulynas, Paberžės jaunųjų šaulių vadovas vyr.ltn. V. Garšva.

Patyrę jaunieji šauliai aptaria savo veiklą išėjus į mišką, koks maršrutas, kur numatyta poilsio vieta

Pratybų uždarymo ceremonija. Šalčininkų 11-os kuopos vadas vrš. E. Tamulynas sveikina jauniausią dalyvį išbuvusį visus mokymus

 

Kariuomenė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra