Pratęstas Lietuvos karių dalyvavimo NATO greitojo reagavimo pajėgose ir ES kovinėse grupėse mandatas

Autorius: Data: 2012-05-22 , 15:44 Spausdinti

Antradienį, 2012 m. gegužės 22 d., Seimas priėmė nutarimą, kuriuo numatoma iki 2014 m. pabaigos pratęsti Seimo mandatą dėl dalyvavimo tarptautinėse operacijose Lietuvos kariniams vienetams, priskirtiems NATO greitojo reagavimo pajėgoms ir Europos Sąjungos kovinėms grupėms ir kariams, tarnaujantiems NATO ir ES karinėse vadavietėse.

Pagal priimtą nutarimą NATO ar ES priėmus sprendimą dėl iš anksto derinamų ir teikiamų pajėgumų panaudojimo krizės atveju nurodytame regione 2013 metais galės būti siunčiama iki 366 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų. Lietuva kitąmet yra pasirengusi skirti iki 186 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų budėti NATO Greitojo reagavimo pajėgose ir iki 150 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų ES kovinėje grupėje kartu su Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Latvijos kariais. 2014 metais – iki 118 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Šiemet Lietuva NATO greitojo reagavimo pajėgoms yra priskyrusi šiuos karinius vienetus: Specialiųjų operacijų padalinį ir žvalgybos grupę, iš logistikos vienetų suformuoti judėjimo kontrolės, vidutinių sunkvežimių ir vandenvalos padaliniai, taip pat Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas C-27J „Spartan“ su įgula – iš viso apie 150 karių.

NATO greitojo reagavimo pajėgos (angl. NATO Response Force, NRF) ir ES kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) – aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės pajėgos, kurias sudaro valstybių narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai – jie tam tikrą laiką aukštos parengties budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti šias pajėgas.

NATO greitojo reagavimo pajėgoms priskirti nacionaliniai vienetai budi po 12 mėnesių, ES kovinėms grupėms priskirti vienetai – po 6 mėnesius. Priėmus sprendimą panaudoti NATO greitojo reagavimo pajėgas ar ES kovines grupes, šios pajėgos per 5 dienas yra pasirengusios pradėti perdislokavimą į operacijos vietą.

KAM archyvo nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra