Prašymas įtraukti į Lietuvos kultūros vertybių registrą gyvenamąjį namą ir sklypą Kaune

Autorius: Data: 2015-08-18 , 10:15 Spausdinti


LR Krašto apsaugos ministrui

J. Olekui                                                                                                         2015-08-17

 

LR Kultūros paveldo departamento

Direktorei D. Varnaitei

 

DĖL ĮTRAUKIMO Į LIETUVOS KULTŪROS VERTYBIŲ REGISTRĄ

 

            Prašome įtraukti gyvenamą namą ir sklypą Gailutės g. 9, Kaune į Lietuvos kultūros vertybių registrą.

            Kaune, Panemunėje 1928 m. pusė kvartalo tarp Vičiūnų, Gailutės ir Vaidilos gatvių buvo padalinta į 6 sklypus, kurie buvo paskirti žymiems tarpukario Lietuvos kariuomenės karininkams: generolams Z. Gerulaičiui ir P. Kubiliūnui, pulkininkams – V. Griganavičiui, J. Kibirkščiui, B. Jakučiui, III-jo artilerijos pulko vadui pulkininkui P. Dočkui. Tuo būdu ši Panemunės vieta Kaune išskirtina istoriniu požiūriu.

Žemės sklypas Gailutės g. 9, Kaune (buv. Gailutės g. 5) buvo paskirtas Lietuvos kariuomenės savanoriui, divizijos generolui, karo ataše Prancūzijai ir Belgijai, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriui Zenonui Gerulaičiui. Šiame sklype gyvenamasis namas pastatytas 1936 m. Jis yra vienas iš ryškesnių tarpukario funkcionalizmo pavyzdžių kurortiniame Kauno Aukštosios Panemunės rajone (architektas K. Dubauskas). Z. Gerulaitis jame gyveno iki 1941 m.

1941 m. birželio 14 d. Z. Gerulaitis buvo suimtas sovietų valdžios, ištremtas į Norilską Krasnojarsko kr.  Z. Gerulaitis žuvo lageryje 1945 m. balandžio 20 d. Taišete, Irkutsko sr.

            Įtraukus gyvenamą namą ir sklypą Gailutės g. 9, Kaune į Lietuvos kultūros vertybių registrą  pagerbtume Lietuvos kariuomenės vadų atminimą ir išsaugotume Lietuvos kultūros ir karinį paveldą.

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas

Raimundas Kaminskas

           

 

Tel. +370 680 53 495

Uncategorized , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra