Prašoma sustabdyti „vaistą nuo visų ligų „Oscillococcinum“, kaip galintį kenkti sveikatai

Autorius: Data: 2014-03-09 , 11:25 Spausdinti

Seimo nariai Aurelija Stancikienė, Vitalijus Gailius ir  Povilas Urbšys kreipėsi į generalinį prokurorą teigdami, kad homeopatinis vaistas „Oscillococcinum“ 2011 m. lapkričio 21 d. buvo perregistruotas, o jo nauja paskirtis įteisinta (virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti) neatlikus jokių klinikinių tyrimų. Tokiu būdu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) registravo „savo kūrybos“ indikaciją šiurkščiai pažeisdama Vaistų registravimo taisykles, teigia Seimo nariai.

Kreipimesi į generalinį prokurorą rašoma, kad „nors „Oscillococcinum“ registruotas kaip homeopatinis vaistas, jame nėra jokios veikliosios medžiagos. Šiuos vadinamuosius vaistus sudaro tik sacharozė ir laktozė. „Oscillococcinum“ nėra ir homeopatinis vaistas, nes neatitinka homeopatijos principų.

VVKT leido parduoti pakuotes, kuriose esančio vaisto vartojimas, laikantis pakuotės lapelyje pateiktų nurodymų, gali kelti pavojų žmonių sveikatai. „Oscillococcinum“ pakuotės lapelyje įrašytas kliniškai nepatikrintas vartojimas ir dozavimas vaikams.

VVKT prievolė yra užtikrinti, kad Lietuvos rinkoje būtų pateikiami teisės aktų reikalavimus atitinkantys vaistai.  Tačiau šiuo atveju vaistų rinkos kontrole užsiimanti institucija sudaro sąlygas verslininkams apgaudinėti ligonius ir vaistinėse parduoti vietoje paskirtį atitinkančius vaistus – cukrų, kurio kaina – 3000–4000 litų už kilogramą“.

Seimo nariai skunde taip pat teigia, kad jei VVKT nevykdo jai priskirtos funkcijos, o priešingai,  leidžia klastoti informaciją bei apgaudinėti ligonius didele kaina parduodant vaistus be jokios veikliosios medžiagos, tai yra būtinybė peržiūrėti, ar tokia tarnyba iš viso reikalinga, ir prašo Generalinę  prokuratūrą ginti viešąjį interesą, išsiaiškinant kokia žala padaryta valstybei.

Bernardinai.lt

Sveikata , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra