Prašoma grąžinti Niujorko Aušros Vartų bažnyčios vitražus Lietuvai

Autorius: Data: 2012-04-12 , 10:47 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų bei Kultūros ministerijų ir Lietuvos Vyskupų Konferencijos pageidavimu, LVK delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai nusiuntė prašymą Niujorko arkivyskupijos kardinolui Timothy M. Dolanui, kad Lietuva galėtų atsiimti vitražus ir kitą religinį turtą iš buvusios Aušros Vartų parapijos Manhetene.

Kardinolas T. M. Dolanas sutiko, kad vitražai būtų grąžinami Lietuvai su sąlyga, jog jų apdraudimo ir persiuntimo išlaidų nepadengs Niujorko arkivyskupija. Šiuo metu vitražai yra saugomi Staten Island, Niujorko valstijoje.

Menininko Vytauto Jonyno XX šimtmečio viduryje sukurti vitražai priklausė Švč. Mergelės Marijos Angelų parapijai Brukline. Toje šventovėje vyko kun. Juozo Šeštoko primicijos, vėliau šis kunigas tapo Aušros Vartų parapijos pirmuoju klebonu. Uždarant Švč. Mergelės Marijos Angelų šventovę (veikusią nuo 1888-ųjų iki 1981 m.), vitražai buvo nupirkti ir įstatyti Aušros Vartų parapijos languose kun. Vytauto Palubinsko iniciatyva. Pastarasis buvo jos klebonu nuo 1982-ųjų iki 1989 m.

„Šiuo metu dėl vitražų persiuntimo vyksta diskusijos tarp Lietuvos Vyskupų Konferencijos narių ir Valdemaro Sarapino, generalinio konsulo Niujorke“, – aiškino prel. Edmundas J. Putrimas.

www.bernardinai.lt

Katalikų Bažnyčia , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra