Prasmingi darbai saugomose teritorijose

Autorius: Data: 2012-02-13 , 09:20 Spausdinti

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos mini savo veiklos 10-metį. Į konferenciją bičiulišku pavadinimu „Mūsų šeima“ buvo pakviesta daug svečių: kolegos iš nacionalinių ir regioninių parkų, valstybinių rezervatų direkcijų, partneriai, bendruomenių atstovai. Renginio metu apžvelgtas nueitas kelias, rezultatai, pakalbėta apie siekius, diskutuota saugomų teritorijų klausimais.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM buvo įkurta 2002 metais tikslu – koordinuoti valstybinių parkų, gamtinių ir biosferos rezervatų direkcijų veiklą kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės, paveldo išsaugojimo, valstybinės saugomų teritorijų kontrolės, pažintinio turizmo srityse. Tarnyba vykdo ir daugiau veiklų: užtikrina saugomų teritorijų planavimo dokumentų ir tvarkymo projektų rengimą, kaupia duomenis, teikia informaciją apie saugomas teritorijas ir kita.

VSTT kuruoja 4 nacionalinių ir 27 regioninių parkų, 3 valstybinių rezervatų direkcijų veiklas. Tarnyba kartu su saugomų teritorijų direkcijomis taip pat vykdo valstybinių draustinių bei Europos saugomų teritorijų tinklo Natura 2000 teritorijų tyrimus, priežiūrą, organizuoja teritorijų planavimo dokumentų rengimą.

Konferencijos metu VSTT direktorė Rūta Baškytė apžvelgė, kas nuveikta per dešimtmetį. Planavimo srityje per tą laiką patvirtinta daugiau kaip 100 saugomų teritorijų ribų planų, daugiau kaip 50 saugomų teritorijų tvarkymo planų, parengta daugiau kaip 90 gamtotvarkos planų.  Apsaugos ir tvarkymo srityje pastaraisiais metais ypač padidėjo dėmesys europinės svarbos Natura 2000 teritorijų tvarkymui, apleistų statinių likvidavimui saugomose teritorijose, gamtos ir kultūros paveldo objektų tvarkymui. 

Gražiausios mūsų krašto vietovės – saugomos teritorijos – pritaikomos lankymui ir rekreacijai: tvarkomi piliakalniai, šaltiniai, medžiai-senoliai, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose statomi nauji lankytojų centrai su vidaus ekspozicijomis, apžvalgos bokštai, įrenginėjama lauko informacinė sistema.

Kaip vieni iš svarbesnių sutvarkytų ir naujai įrengtų objektų VSTT veiklos 10-mečio konferencijoje buvo įvardinta Medvėgalis Varnių regioniniame parke, Dubingių piliavietė ir karčemos pastatas Asvejos regioniniame parke, Ginučių archeologinis ir Ladakalnio gamtinis kompleksai Aukštaitijos nacionaliniame parke ir jų pritaikymas lankymui, Krekenavos regioninio parko Lankytojų centras ir ekspozicija, apžvalgos bokštas prie Rubikių ežero Anykščių regioniniame parke, Natura 2000 teritorija (akmenynai, senslėniai) Salantų regioniniame parke.

Ekologinio švietimo srityje buvo organizuoti konkursai „Keliauk ir pažink Lietuvą“, „Atrask Lietuvos saugomas teritorijas“, buvo renkamos gražiausios etnografinės sodybos nacionaliuose ir regioniniuose parkuose, vykdomos „žaliosios pamokos“ moksleiviams. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorė Rūta Baškytė: „Džiaugiamės nuveiktais darbais ir žmonėmis, atsidavusiais vertybių apsaugai. Tarnyba per 10-metį tikrai daug nuveikė saugomų teritorijų labui. Kviečiame aplankyti nacionalinius ir regioninius parkus, susipažinti su sutvarkytais paveldo objektais, siūlome keliauti pažintiniais gamtos takais, palypėti į apžvalgos bokštus, užsukti į naujus lankytojų centrus su savitomis vidaus ekspozicijomis. Džiaugiamės ne tik nuveiktais darbais, bet ir tvirtėjančiu bendradarbiavimu su vietos bendruomenėmis. Svarbu, kad idėjų prasmingiems darbams dar netrūksta.“

www.vstt.lt

Parkai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra