Prasminga muziejininkų išvyka

Autorius: Data: 2012-05-23 , 10:09 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas dr. Steponas GEČAS

Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai įdomiai atšventė Tarptautinę muziejų bei Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienas.

Jau 2012 m. gegužės 17 d. direktoriaus pavaduotojas dr. Steponas Gečas kartu su Naujausiųjų laikų karybos istorijos skyriaus vedėju Algirdu Markūnu dalyvavo muziejaus šefuojamoje Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje surengtoje Lietuvos kariuomenės dienos šventėje. Čia muziejininkai pristatė parodą „Atgimusios Lietuvos kariuomenės uniformų raida“, perskaitė pranešimą apie atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenės kūrimąsi, vienybės šventės ištakas ir prasmę. Gegužės 19-osios vakarą muziejuje įvyko įspūdinga Traptautinė akcija „Muziejų naktis“. Tačiau jau penktadienį, gegužės 18-ąją, dalis fondų darbuotojų svečiavosi pas kolegas Telšių „Alkos“ muziejuje ir Žemaičių vyskupystės muziejuje Varniuose.

Kita dalis muziejininkų (apie 30 visų skyrių atstovų), vadovaujami direktoriaus pavaduotojo S. Gečo, surengė pažintinę kelionę „Dzūkijos paveldas“, per kurią aplankė kelis įdomius Varėnos ir Druskininkų savivaldybių objektus. Pirmasis stabtelėjimas – Merkinėje. Tai istorinis Lietuvos miestas, kuriame lankėsi ne vienas LDK valdovas ir pounijinės valstybės karalius. 1569 m. Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas Merkinei suteikė Magdeburgo teises ir privilegijas. Apie tai liudija miestelio prieigose prieš daugiau kaip 440 metų pastatyta unikali kolona. Netoliese, buvusiame stadione, perlaidota daug kovų už laisvę dalyvių, pastatytas įspūdingas memorialas Dainavos krašto apygardos partizanams. Memorialo papėdėje iškaltos jų pavardės ir slapyvardžiai.

Po Merkinės aplankytas XVII a. sakralinės architektūros perlas – Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia su dominikonų vienuolynu, piliakalnis, Druskininkuose – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialinis muziejus.

Per dieną buvo aplankytos net trijų muziejų ekspozicijos, trys piliakalniai, kiti įdomūs objektai.

Kęstučio Šeškevičiaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Prie memorialo Dainavos krašto partizanams

2. 1569 m. stulpas, žymintis Merkinės miesto ribas

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra