Prasidėjo Šv. Jokūbo sakralinės chorinės muzikos festivalis

Autorius: Data: 2014-09-12 , 09:20 Spausdinti

Prasidėjo Šventojo Jokūbo sakralinės chorinės muzikos festivalis. Šiemet koncertai vyks Vilniuje ir nutolusiose nuo sostinės vietose – Šalčininkuose, Vievyje, Trakuose.

Festivalis, prieš trejus metus prasidėjęs Vilniaus šventųjų apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje, šiandien išsiplėtė į Kauną, Vievį, Trakus, Videniškes.

„Norime, kad ne tik Vilniaus miestas išgirstų mūsų svečių ir mūsų kolektyvų chorų programas, bet ir aplink Vilnių gyvenantys žmonės“, – sakė festivalio meno vadovas Povilas Gylys.

Šalčininkuose choras „Vilnius“ atliko renesanso ir šiuolaikinių kompozitorių bažnytinę muziką.

„Labai gaila, kad žmonių ateina nelabai daug, ypač į lietuviškus kolektyvus, kadangi vis tiek čia, kaip žinome, daugiau lenkų ir rusų kraštas, tai žmonės dažniau renkasi į tokių kolektyvų pasirodymus, kurie atvažiuoja iš užsienio. Tai yra iš Lenkijos, arba iš Baltarusijos, arba iš Rusijos“, – sakė Šalčininkų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Veslava Tomaševska.

Iki rugsėjo pabaigos vyksiančiame Šventojo Jokūbo sakralinės muzikos festivalyje viešės chorai iš Lietuvos, Latvijos Švedijos, Lenkijos. Kiekvienas jų atsiveža ir savo šalies kompozitorių bažnytinės muzikos.

Monika Petrulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

LRT logotipas

UncategorizedKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra