Prasidėjo registracija į vasarą Panevėžyje vyksiančias Lietuvos jaunimo dienas 2010

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmadienį, 2010 m. balandžio 12 d., prasidėjo registracija į  Lietuvos jaunimo dienas (LJD) 2010 „Kelkis ir eik“. Pirmoji užsiregistravusi į renginį – 26 metų Rita Kasparavičiūtė iš Eigirdžių, Telšių rajono. Mergina šiuo metu studijuoja literatūros sociologijos doktorantūroje.

Rita nusprendė atsiliepti į kvietimą registruotis, kai apie tai perskaitė interneto socialiniame tinkle Facebook. Ji dalyvavavo LJD 2004 „Negaliu tylėti“ Šiauliuose, todėl šiose jaunimo dienose Panevėžyje tikisi susitikti prieš šešetą metų matytus draugus. Mergina pora mėnesių domisi Lietuvos jaunimo dienomis 2010 ir ruošiasi į šią šventę pasikviesti daugiau draugų, kad tolimas kelias nuo Telšių iki Panevėžio vienai neprailgtų.

„Man svarbu dalyvauti tokiuose susitikimuose, nes tikėjimui būtina atsitraukti nuo rutinos, skirti laiko, apmąstyti ir pabūti su kitais tikinčiais žmonėmis“, – sako Rita. 

Registruotis į LJD 2010 bus galima iki gegužės 30 dienos. Renginio organizatoriai tikisi sulaukti per 6 tūkst. 15-35 metų dalyvių iš visos Lietuvos. Jaunimo dienos šiemet vyks Panevėžyje birželio 26-27 d. Registruotis galima užpildžius anketą internete, adresu: http://www.jaunimodienos.lt/ljd2010/about/registracija.

Kaip rodo ankstesnių metų patirtis, daugiausiai dalyvių susirenka grupelėmis, lydimi tikybos mokytojų, su jaunimu dirbančių kunigų ar vienuolių. Šiemet kartu švęsti atvyks keli šimtai lietuvių iš kaimyninių šalių – Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos. Tikimasi sulaukti jaunimo delegacijos iš Ispanijos, kur kitąmet vyks Pasaulio jaunimo dienos.

Planuojama, kad daugumą dalyvių savo namuose apgyvendins Panevėžio gyventojai, o nepilnamečių grupės, kurioms reikalinga suaugusių priežiūra, bus priimtos mokyklose.

Lietuvos jaunimo dienos – tai kas trejus metus vykstantis renginys jauniems krikščionims. Sumanymas rengti tokias tikėjimo šventes kilo popiežiui Jonui Pauliui II. Jis 1985 metais įsteigė Pasaulio jaunimo dienas, kurios dabar vyksta kas trejus vis kitoje šalyje. Lietuvoje jaunimo dienos švenčiamos nuo 1997 metų, ir jau vyko Trakuose, Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje.

Daugiau informacijos rasite LJD 2010 internetiniame puslapyje: http://www.jaunimodienos.lt/ljd2010

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra