Prasidėjo projektas „Gamtos media: stebėjimas, tyrinėjimas, išsaugojimas“

Autorius: Data: 2012-07-11 , 11:32 Spausdinti

2012 m. balandžio mėnesį Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, siekdama skatinti kūrybinių industrijų plėtrą, pritaikant inovatyvias kūrybines idėjas muziejų ekspozicijose bei gerinant muziejų kolekcijų prieinamumą visuomenei, buvo paskelbusi projektų konkursą daliniam finansavimui iš valstybės biudžeto lėšų gauti. Jam pateikta daugiau kaip 70 paraiškų, finansavimas skirtas trylikai iš jų.

Su džiaugsmu informuojame, kad tarp jų yra ir Panevėžio kraštotyros muziejaus projektas Gamtos media: stebėjimas, tyrinėjimas, išsaugojimas“. Panevėžiečių projektas gavo vieną iš didžiausių sumų – 60 000 Lt. Panašios sumos skirtos tokiems Lietuvos muziejų lyderiams, kaip Lietuvos liaudies buities muziejus (70 000 Lt) ir Lietuvos jūrų muziejus (60 000 Lt).

Projektas „Gamtos media: stebėjimas, tyrinėjimas, išsaugojimas“ skirtas Panevėžio kraštotyros muziejaus gamtos ekspozicijos rekonstrukcijai ir gamtos bei ekologijos srities edukacinių programų parengimui. Panevėžio muziejuje, viename iš nedaugelio regioninių muziejų, yra įrengta gamtos ekspozicija, kurios pagrindą sudaro pasaulio vabzdžių kolekcija: 6 500 vienetų, 1 290 rūšių visų žemynų daugiausia įspūdingų formų ir spalvų drugiai. Kolekciją iki 1940 m. surinko Panevėžio lenkų gimnazijos mokytojas Valerijonas Straševičius. Gamtos ekspozicija yra lankytojų mėgstama ir lankoma, tačiau ji įrengta 1990–1992 m. ir nebeatitinka šiuolaikinėms ekspozicijoms keliamų reikalavimų.

Projektu „Gamtos media: stebėjimas, tyrinėjimas, išsaugojimas“ bus siekiama sukurti gamtos ekspoziciją su mokslo muziejaus elementais ir iš karto į ją integruotomis edukacinėmis programomis. Jos branduoliu liks vabzdžių kolekcija, bet ji bus išplėtota, panaudojant inovatyvias priemones. Pagrindinė iš jų – paros apšvietimo simuliacija, sinchronizuota su gamtos paros garsais.

Įgyvendinus projektą, lankytojų kelias po ekspoziciją bus paverstas kelione po gamtos geografines zonas. Eksponatai bus pergrupuoti pagal natūralias radimvietes. Viena iš svarbiausių ekspozicijos dalių planuojama, kad bus „Jaunojo tyrinėtojo laboratorija“, kurioje norintys galės atlikti paprasčiausius stebėjimus ir tyrimus.

Projekto Gamtos media: stebėjimas, tyrinėjimas, išsaugojimas“ įgyvendinimas leis ne tik pertvarkyti ekspozicijas ir technines priemones, bet ir suteiks galimybę konstruoti įvairius pasakojimus apie gamtą ir kurti edukacines programas apie gyvenamąją aplinką, ekologiją, vabzdžių pasaulį.

Raimonda Monkevičiūtė, Ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo sp., Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23, tel.: 8 45 59 61 81

Nuotraukoje: Panevėžio kraštotyros muziejus

Panevėžio kraštotyros muziejus , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra