Prasidėjo nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“

Autorius: Data: 2015-09-20 , 10:20 Spausdinti

Rugsėjo 18 d. Vilniaus universiteto Mikalojaus Daukšos (Istorijos fakulteto) kiemelyje paskelbta nacionalinio konkurso mokiniams „Praeities stiprybė – dabarčiai“ pradžia. Projekto iniciatoriai ir globėjai simboliškai pasirašė ant konkurso plakato ir perdavė jį Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkei, mokytojai ekspertei Žanetai Vaškevičienei saugoti.

„Šio projekto dėka pačioje artimiausioje gyvenamoje aplinkoje galima prisiliesti prie Laisvės istorijos pėdsakų, ne tik juos atrasti, bet ir iššiftruoti bei kūrybiškai papasakoti tą atrastą istoriją. Todėl kiekvienas dalyvio projektas – tarsi nedidelė istorijos studija. Tai labai aktualus konkursas, nes dar nesame per daug nutolę nuo istorijos, kurios dalis esame mes patys, mūsų tėvai ir seneliai“, – kalbėjo VU Istorijos fakulteto dekanas prof. Dr. Rimvydas Petrauskas.

„Šiuolaikinė kariuomenė semiasi stiprybės iš istorijos. Šio konkurso dėka jaunimas galės papildyti istoriją ir atsiremti į atrastus faktus kurdami savo ateitį“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

„Konkurso žanrą apibūdinčiau kaip istorijų miniatiūras. Tokių istorijų savo aplinkoje atrasti gali kiekvienas iš mūsų. Tikiu, kad konkursas padės ugdyti dėmesį smulkmenoms, kartu padėdamas atsikratyti istorijos supratimo klišių“ – teigė konkurso atstovas, Lietuvos kariuomenės ambasadorius, žurnalistas, keliautojas, Lietuvos šaulių sąjungos narys Vytaras Radzevičius.

https://youtu.be/IaRIu4WnvKw  V. Radzevičius

https://youtu.be/2Z1s_7H650Y  dr. N. Černiauskas

https://youtu.be/RhZuyC6mBN4 Renginys

Vaizdo medžiaga Luko Kalvaičio

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

Konkurso svetainė: http://www.if.vu.lt/praeities-stiprybe-dabarciai

IstorijaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra