Prasidėjo Gailestingumo kongresas Vilniuje

Autorius: Data: 2011-05-02 , 10:31 Spausdinti

2011 m. balandžio 30 d. popietę pamaldomis Dievo Gailestingumo šventovėje Vilniuje prasidėjo Dievo Gailestingumo kongresas. Kiek vėliau šv. Jonų bažnyčioje tikintieji rinkosi klausytis dvasinių konferencijų apie Dievo gailestingumą.

Pirmoje konferencijoje Vilniaus vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis pasidalino mintimis apie gailestingą Dievo meilę Dievo ir žmogaus santykiuose. Ganytojas apžvelgė, kaip dieviškasis gailestingumas pristatomas Biblijoje. Senajame Testamente jis siejamas su Dievo ištikimybe savo tautai. Pranašai jautriai primena, kad Dievo meilė pranoksta netgi motinos meilę savo kūdikiui. Naujajame Testamente gailestingumas reiškia visiškai dovanotą meilę, kuri pranoksta mirtį. Jėzus savo mirtimi ir prisikėlimu išvadavo žmones iš nuodėmės ir mirties. Meilė Dievui ir žmonėms yra neatskiriamos – Jėzus primena, kiek kartų tai padarėte vienam iš mažiausiųjų brolių, tiek padarėte man. Tikintis išgyvena santykį su Dievu ir jis tampa pagrindu gailestingumui santykiuose su žmonėmis. Tai, ką dovanojam kitam žmogui, visada yra tik trupinėlis to, ką mums dovanoja Dievas, kalbėjo vyskupas Poniškaitis.

Evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis pristatė Dievo gailestingumą iš liuteronų Bažnyčios varpinės. Prieš pradėdamas, jis susirinkusių paprašė sukalbėti Apaštalų tikėjimo išpažinimą. Pasak liuteronų ganytojo, tikėti reiškia pasitikėti, o gailestingumas plačiąja prasme reiškia Dievo malonę. Tikėjimo išpažinimas yra mums perduotas lobis, kuriame skelbiamas Dievo iš meilės ir gailestingumo atliktas kūrimo, atpirkimo ir pašventinimo darbas. Vyskupas M. Sabutis atkreipė dėmesį į nuo bet kurios Vilniaus kalvos matomus bažnyčių kryžius. Tiek kartų degintos bažnyčios vėl pilnos ir jose meldžiamasi. Tai ne tiek mūsų nuopelnų, kiek Dievo gailestingumo ženklas, teigė liuteronų ganytojas.

Trečioje konferencijoje Šv. Jono Teologo vienuolyno prioras kun. Jean Emmanuel Le Taillandier de Gabory kalbėjo apie gailestingumą kaip Jėzaus širdies paslaptį. Jis prisiminė Vilniaus arkivyskupą Mečislovą Reinį, kuris 1946 m. leido toje pačioje šv. Jonų bažnyčioje švęsti Gailestingumo sekmadienį. Prancūzas vienuolis sugretino Švč. Jėzaus Širdies šventę, įsteigtą po apreiškimo šv. Marijai Margaritai Alakok, ir Gailestingumo šventę. Gailestingo Jėzaus paveiksle vaizduojami iš Jėzaus širdies ištrykštantys du spinduliai simbolizuoja Eucharistijos ir Krikšto bei Susitaikymo sakramentus. Per juos pasireiškia Dievo gailestingumas perkeičiantis žmogaus širdį. Kun. Jean Emmanuel ragino susirinkusius melsti širdies atsivertimo, kad Dievas išmokytų atleisti ir prašyti atleidimo.

Vakare 21 val. ekumeninė Šviesos kelio procesija iš Aušros Vartų pajudės į Dievo Gailestingumo šventovę. Po jos šventovėje vyks adoracija, kurios metu bus giedamas „Apreiškimas apaštalui Jonui“. (mb)

http://www.radiovaticana.org/lt

Religija , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra