Prasidedančiame „Poezijos pavasaryje“ poezijos bus daugiau nei pavasario

Autorius: Data: 2017-05-12, 13:02 Spausdinti

Prasidedančiame „Poezijos pavasaryje“ poezijos bus daugiau nei pavasario

www.voruta.lt

Gegužės 14 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje,  Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Klaipėdos Mūzų skverelyje prasideda didžiausias Lietuvoje literatūros renginys – 53-iasis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Jį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

 

Per 15 festivalio dienų įvyks 157 renginiai visoje Lietuvoje ir septyniose užsienio šalyse.Poetai su skaitytojais susitiks ne tik įprastose erdvėse, bet ir  netikėčiausiose vietose. Net jei orai ir toliau išliks nepavasariški.

 

Festivaliui išleistas tradicinis poezijos almanachas su kompaktine plokštele. Almanacho sudarytojos – literatūrologės, literatūros kritikėsElžbieta Banytė, Neringa Butnoriūtė, Virginija Cibarauskė, Donata Mitaitė– atrinko ryškiausius poezijos kūrinius, publikuotus 2016 metų kultūrinėje spaudoje. „Poezijos pavasario“ svečių kūrybą atrinko Marija Mažulienė ir Vytas Dekšnys.Kompaktinę plokštelę „Poezija ir balsas 2017“ parengė Regina Germanavičiūtė.Almanacho dailininkas Tomas S. Butkus.Šiais metais almanacho pristatymas ir diskusija apie šiuolaikinę Lietuvos poeziją vyks Valstybiniame jaunimo teatre, Salėje 99.

 

Į festivalį atvyksta 8 poetai iš užsienio šalių: ElaineFeeney(Airija), SherwinBitsui (JAV), HusseinHabash (Kurdistanas / Vokietija), MartsPujāts (Latvija), PambosKouzalis (Kipras), IngerElisabethHansen (Norvegija), TorgeirSchjerven (Norvegija), Maria Duszko (Lenkija).Norinčius susipažinti su šiuolaikine pasaulio poezija ir atvykusiais svečiais kviečiame apsilankyti „Poezijos pavasario“ svečių vakare Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje, skaitymų vakaruose „Duetai +“ Rašytojų klubo salėje.

„Poezijos ribos – eilėraščio nesuvaldomumas XXI amžiuje“ – tokia yra šių metų tarptautinės poetų ir kritikų konferencijos tema. Pranešimus skaitys poetai SherwinBitsui (JAV), Alicija Rybalko (Lietuva/Vokietija), Vytautas Rubavičius, Rimas Užgiris, poetas, literatūrologas dr. Rimantas Kmita, literatūros kritikės Neringa Butnoriūtė, Virginija Cibarauskė, literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis ir kiti.Įdomiausi pranešimai bus paskelbti kultūrinėje spaudoje.

 

Kiti reikšmingi festivalio renginiai:„Poezijos pavasario“ laureatų vakaras Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje, išėjusių poetų kūrybos skaitymai Vilniuje ir Klaipėdoje,skaitymai nuo pirmadienio iki ketvirtadienio kavinėje „Pauzė“ Klaipėdoje, „Poezija po žvaigždėmis“ Pažaislyje, „Zikarinės“ Kaune, pokalbis apie bohemą ir pažintinė kelionė Vilniaus bohemos keliais, o Zarasų, Panevėžio, Alytaus, Birštono, Rokiškio skaitytojai galės dalyvauti poetų V. Braziūno, A. A. Jonyno, K. Platelio, R. Rastausko, R. Stankevičiaus autoriniuose poezijos ir muzikos vakaruose.

Nebus pamirštos ir literatūros klasikų sukaktys: K. Bradūno, E. Matuzevičiaus, A. J. Greimo, J.Bobrovskio šimtmečiai, O. Milašiaus 140-osios, J.Kunčino 70-osios gimimo metinės.Norintys palaikyti jaunuosius poetus kviečiami dalyvauti moksleivių poezijos skaitymuose Rašytojų klube ir S. Nėries memorialiniame muziejuje Palemone bei prie Kazio Borutos namelio Pajiesyje,literatūrinėje mankštoje Lietuvos edukologijos universitete ir kultūriniame-literatūriniame proto mūšyje Kauno menininkų namuose, muzikos, eilių ir mados šėlsme „Mikrofoną jaunimui“ ant kavinės stogo Klaipėdoje, parodoje „Mūzų sambūvis“ Kaune, jaunųjų poetų kūrybos ir dainuojamosios poezijos vakare „Sueiliuotas pavasaris“Rašytojų sąjungos kieme ir kituose festivalio renginiuose.

Vilnius nuo seno yra daugiatautis miestas, todėl prasminga, kad į festivalio renginius įsitraukia ir kitų tautų bendruomenės, įsikūrusios Vilniuje:Literatūriniame Aleksandro Puškino muziejuje Markučiuose vyks šiuolaikinės ir klasikinės rusų poezijos skaitymai, Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje lietuvių poetų eiles skaitys užsieniečiai,gyvenantys Lietuvoje, į skaitymus Žvėryne bursis gruzinų bendruomenė, o Rašytojų klube vyks tarptautiniai dvikalbiai poetų skaitymai.

28-ios poetų, festivalio svečių, vertėjų, literatūros kritikų, aktorių, muzikų grupės susitiks su skaitytojais visoje Lietuvoje.7-ios poetų grupės vykspas lietuvius, gyvenančius Austrijoje, Gruzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Norvegijoje,Rusijoje, Šveicarijoje.

Šiais metais iš tradicinės vietos – Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelio – laureato vainikavimo iškilmės persikelia į Vytauto Didžiojo universiteto Didžiąją salę (S. Daukanto g. 28, Kaunas).

53-iuoju„Poezijos pavasario“ laureatu tapo poetas, vertėjas Tomas Venclova, jam bus įteikta Maironio premija. Kitiems geriausias knygas 2016 m. išleidusiems poetams bus įteiktos Dionizo Poškos, Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Zigmo Gėlėspremijos, taip pat bus įteikta Vilniaus miesto meropremija ir premija už geriausią knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti ir prizais – už eseistiką, poezijos vertimus, geriausią debiutą ir kita. Festivalyje aktoriui skaitovuibusįteiktas Vilniaus m. savivaldybės Laimono Noreikos prizas.Festivalio rengėjai savo prizą – dailininko Arvydo Kašausko tapybos darbą –už literatūros sklaidą šiemet skiria LRT radijo žurnalistei Reginai Germanavičiūtei.

Į visus festivalio renginius įėjimas nemokamas.

Festivalio programa: http://www.rasytojai.lt

 

Maloniai kviečiame į „Poezijos pavasario 2017“ almanacho pristatymąir diskusiją apie šiuolaikinę Lietuvos poeziją.Pristatyme laukiami poezijos skaitytojai, literatūros kritikai, žurnalistai. Pristatymas vyks gegužės 16 d. 18 val. Valstybiniame jaunimo teatre, Salė 99  (Arklių g. 5, Vilnius).

RenginiaiSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra