Prasideda Vilniaus knygų mugė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sostinės parodų centre „Litexpo“ iki sekmadienio knygomis prekiaus 200 kompanijų iš septynių šalių, kultūrinė mugės programa – daugiau nei 300 renginių.
 
Ketvirtadienį dauguma jų skirti lankytojams, kurių darbas susijęs su knygomis.
 
Vilniaus knygų mugė – didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.
 
Pasak rengėjų, šiemet į vieną eilę surikiavus visus mugės prekystalius susidėtų 2,5 kilometro ilgio lentyna.
 
Knygų leidėjai į parodų centrą „Litexpo“ ateiti kviečia dėl šiek tiek mažesnių kainų, naujų leidinių pristatymų, susitikimų su rašytojais.
 
Pagrindinė mugės diskusijų tema šiemet – tapatybė, o viena iš naujovių – pirmą kartą įsikurs atskiras kampas kulinarinės literatūros gerbėjams.
 
Savo stendą mugėje įsirengė, transliacijas kaip kasmet rengs Lietuvos radijas ir televizija.
 
Beje, kad netektų stovėti eilėse, bilietus į Vilniaus knygų mugę organizatoriai rekomenduoja įsigyti iš anksto internetu ar bilietų platintojų kasose.
 
Šiemet mugė organizuojama 11-ąjį kartą.
 
Kaip visuomet, mugės dienos turi savo pavadinimus. Pirmoji mugės diena – vasario 18-oji – skiriama specialistams ir vėl vadinsis Bibliotekų diena. Vasario 19-oji skelbiama Ilguoju penktadieniu ir lankytojai mugėje svečiuotis galės net iki 21 val.
 
Vasario 20-oji, šeštadienis, vėl bus Nekasdienių pasimatymų diena, o sekmadienis, vasario 21-ojiŠeimos diena.
 
Ketvirtadienis skiriamas bibliotekoms ir jų darbuotojams. Bibliotekininkai kviečiami į konferenciją „Daugiau už mažiau“, įvyks Norvegijos fondo projekto „Lietuvos bibliotekininkų draugijos narių institucijų gebėjimų stiprinimas“ baigiamasis renginys ir diskusija „Šiuolaikinės bibliotekos ir bibliotekininko tapatumas: kas mes esame?“.
 
Vilniaus knygų mugės Diskusijų klubas pirmąją dieną pakvies į tris diskusijas: „Kūrybinga vizuomenė – be knygų?“, „Ką (ar) skaito jaunimas?“ ir „Kodėl Lietuvos leidėjai nebijo skaitmeninių knygų?“ Taip pat bus pristatomi nauji leidiniai apie vaikų literatūrą ir skaitymą, o tuos, kuriuos domina rašymo menas, gali sudalyvauti kūrybinio rašymo seminare.
 
Bus apdovanoti knygos meno konkurso „Vilnius 2009“ laureatai. Taip pat numatyta pristatyti Lietuvos akademinių leidyklų asociacijos stendą, gražiausių 2008-ųjų šveicariškų knygų ekspoziciją ir Eugenijaus Karpavičiaus apipavidalintų knygų ekspoziciją.
 
Visą knygų mugės renginių programą rasite čia.
 
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra