Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis (papildyta)

Autorius: Data: 2012-12-03 , 16:38 Spausdinti

2012 m. gruodžio 3–10 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį. Šių metų festivalio partneriai – Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Pirmą kartą šis muzikinis forumas pasieks Aukštaitijos muzikos gerbėjus.

Edukacinis senosios muzikos Šv. Cecilijos festivalis skirtas plačiajai visuomenei bei muzikos atlikėjams Vilniuje ir Šiaurės Lietuvos miestuose. Jau tradiciniu tampančio festivalio renginiai vyks Bažnytinio paveldo muziejuje ir Lietuvos mokslų akademijos salėje. Pirmą kartą festivalio geografija nusidrieks iki Aukštaitijos regiono – muzikinės dirbtuvės ir koncertai vyks Biržų krašto muziejuje „Sėla“.

Festivalio organizatorė Ieva Baublytė teigia, kad festivalis ne tik plečia savo geografiją – keičiasi ir tobulėja jo turinys. „Šiemet į festivalį atvyksta trys senosios muzikos ekspertai, todėl turėsim puikią progą kūrybinių dirbtuvių metu giliau patyrinėti vėlyvųjų viduramžių muziką“ – sako Valdovų rūmų muziejaus edukacinių renginių vadovė. – „Šv. Cecilijos festivalio kviestiniai svečiai ir atlikėjai tradiciškai susiburs į ansamblį „Suonatori del granduca. Pažymėtina, kad festivalio svečiai atsiveža daug unikalių senovinių muzikos instrumentų, kūrybinių dirbtuvių dalyviai galės susipažinti bei pamuzikuoti o klausytojai turės progą koncertuose galbūt pirmą kartą pamatyti ir išgirsti įdomius instrumentus“.

Organizatorės teigimu, klausytojams bus pristatytos kelios koncertinės programos, skirtos vėlyvųjų viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzikai. Muzikinių dirbtuvių metu profesionalūs atlikėjai bei muziką studijuojantys moksleiviai ir studentai susipažins su XIV–XVII a. muzikos repertuaru. Neatsiejama šv. Cecilijos festivalio dalis yra kūrybinių dirbtuvių dalyviams skirta muzikinė archeologija – pasitelkus istorinius šaltinius bus nagrinėjami muzikos atlikimo stilistikos bruožai, improvizacija ir ornamentika kaip neatsiejama kūrinių interpretacijos dalis, muzikavimo senoviniais instrumentais ypatumai.

Festivalio kviestiniai svečiai: Gustavo Gargiulo – cinkas, barokinis trimitas (Argentina, Šveicarija), Rodrigo Calveyra – išilginės fleitos, cinkas (Brazilija, Prancūzija), Ivan Velikanov – viduramžių vargonėliai, šalamaja, klavesinas (Rusija, Prancūzija).

Koncertinėje programoje taip pat dalyvaus: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas), Vilimas Norkūnas (klavesinas, pozityvas), Robertas Bliškevičius (viola da gamba) ir kiti atlikėjai. 

Apie Valdovų rūmų muziejų

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai yra 2009 m. įkurtas istorinės rezidencijos pobūdžio muziejus. Į atkurtus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus ir įrengtas nuolatines jų ekspozicijas planuojama pakviesti 2013 metais. Kol vyksta atkuriamų rūmų statybos darbai, Valdovų rūmų muziejaus parodos ir renginiai organizuojami Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) arba kitose Vilniaus bei visos Lietuvos kultūros erdvėse. Vilniaus Žemutinės pilies teritorijos archeologiniai radiniai yra kruopščiai registruojami, konservuojami ir restauruojami. Jų, kaip ir kitų Valdovų rūmų muziejaus vertybių, rinkiniai formuojami atsižvelgiant į istorines paveldo išsaugojimo realijas, numatytas institucijos funkcijas ir būsimų ekspozicijų turinį. Per ketvirtį amžiaus Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje atliekamus nuoseklius tyrimus buvo sukaupta daug ir itin vertingų radinių bei kitos istorinės medžiagos, kuri šiandien verčia koreguoti ir netgi perrašyti Lietuvos ankstyvosios mūro architektūros, Gotikos, Renesanso, ankstyvojo Baroko epochų istoriją, naujai pažvelgti į valdovo dvaro gyvenimo ir kultūros raidą.

Daugiau informacijos: Jūratė Vaičiuvienė, komunikacijos koordinatorė, tel. (85) 2622645, mob. + 370 614 47 418, el. p. j.vaiciuviene@valdovurumai.lt

Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9, LT-01124 Vilnius, tel. (8 ~ 5) 269 78 03, tel. (8 ~ 5) 269 78 00, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt, www.bpmuziejus.lt

Uncategorized , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra