Prasidėjo Panevėžio dailės dienos

Autorius: Data: 2011-10-06 , 15:28 Spausdinti

2011 m. spalio 6 d. Panevėžyje prasidėjo Panevėžio dailės dienos. Šio projekto paroda buvo atidaryta Dailės galerijoje ir „Galerijoje XX“. Panevėžio dailės dienas organizavo Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Panevėžio skyrius.

Dailės galerijoje eksponuojama tapyba, keramika, skulptūra, fotografija, instaliacija. Darbus rodo 25 autoriai.

Paroda vyks iki spalio 23 d.

„Galerijoje XX“ grafikos, tekstilės, akvarelės, meninio stiklo darbus pristatė 15 autorių.

Paroda veiks iki spalio 19 d.

„Parodos idėja – kas dvejus metus supažindinti su mūsų krašto dailininkų kūryba. Dalyvauti kviečiame LDS Panevėžio skyriaus narius. Kartu – ir menininkus, kurie nepriklauso LDS, bet mums yra įdomūs. Pabandėme surasti naujų dailininkų, kurių kūryba dar nematyta Panevėžyje. Turime daug autorių, todėl jų darbai eksponuojami dviejose erdvėse – „Galerijoje XX“ ir Dailės galerijoje“, – sakė LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas.

Dailininkai parodos organizatoriams pateikė pastarųjų dvejų metų kūrinius. Juos atrenkant talkino menotyrininkės Kristina Stančienė ir Ernesta Šimkienė.

„Parodos, kuriose dalyvauja daug autorių, margos, eklektiškos, jas sudėtinga eksponuoti. Tačiau tokia ir turi būti apžvalga. Gana unikalus dalykas – Vilniuje nebėra tokių parodų. Panevėžio dailės dienose matome regiono bruožus. Sudėtinga tokias parodas parengti, bet kai atsirenki, susidėlioji – įdomu. Pamatai ir vyresnės, ir jaunesnės kartos autorius. Panevėžio dailės dienose kūrybą eksponuoja pasaulinio meninio lygio dailininkai Ramūnas Grikevičius, Andrius Kviliūnas, Juozas Lebednykas. Įdomu pamatyti ir jaunų autorių, kurie įneša naujų vėjų, kūrybą“, – teigė menotyrininkė E. Šimkienė.

Menotyrininkė Kristina Stančienė sakė, kad dabar kritiškai žiūrima į apžvalgines parodas, teigiama, kad tai atgyvenęs metodas, bet kito būdo pamatyti, kas vyksta regione, nėra.

Tokios parodos labai įdomios, nes jose gali pasirodyti ir tie vietos menininkai, kurie retai dalyvauja sostinėje, kituose miestuose rengiamose parodose. Čia atsiskleidžia centro ir periferijos santykis. Kartais būna ir atvirkščiai, menininkai, kurie gerai žinomi Vilniuje, pasirodo esantys panevėžiečiai, bet pirmąkart rodantys darbus savame mieste. Svarbiausia, kad tas parodas pamatytų kuo daugiau žmonių“, – kalbėjo K. Stančienė.

Ryšių su visuomene skyriaus, Dailės galerijos ir „Galerijos XX“ inf.

EPA nuotr.

Panevėžys , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra