Prasideda keturių dienų folkloro fiesta

Autorius: Data: 2014-05-29 , 18:43 Spausdinti

Gegužės 29–birželio 1 dienomis įvairių tautų muzikos garsais, neįprastai gausiais renginiais bei marga tautodailininkų ir kulinarinio paveldo atstovų muge į Vilniaus kiemus, kiemelius, aikštes ir skverus, visus vilniečius ir miesto svečius sukvies 42-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų.

Pasak organizatorių, nors ir būdamas seniausias folkloro festivalis Lietuvoje, jis visuomet  trykštantis optimizmu bei žavintis neblėstančiu jaunatviškumu, o kartu gerbiantis, vertinantis ir išlaikantis tas tradicijas, kurias per amžius išsaugojo ištisos kartos.

Šių metų festivalio programoje gausu renginių, pritraukiančių savo įvairove ir pateikimo forma.

Festivalio lankytojai per keturias festivalio dienas galės išvysti etnines dainavimo, giedojimo, šokio ar muzikavimo tradicijas tęsiančių Lietuvos bei užsienio svečių – Baltarusijos, Italijos, Azerbaidžano, Armėnijos, Lenkijos, Gruzijos,  Rusijos, Irano – folkloro ansamblių koncertus, jaunimo folkloro grupių pasirodymus, „Nakties muzikos“ ciklo projektus, Sutartinių tako ir kalnų sąšaukos projekto koncertus. Taip pat lankytojų  laukia ir  tradiciniai šokių vakarai, kiti teminiai koncertai.

Kaip ir kasmet, festivalio metu šurmuliuos tautodailininkų ir kulinarinio paveldo atstovų mugė. Vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatytas dar gyvas liaudies menas, senieji amatai, mūsų krašto kultūros išskirtinumas.

Jau daugiau nei dvidešimt metų folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ džiugina ir vienintelė vaikų ir jaunimo folkloro šventė Vilniaus mieste „Saulytė“.  Jos programoje – vaikų ir jaunimo folkloro grupių koncertas, įvairios pramogos vaikams, kermošius, ir kitos linksmybės.

Festivalio renginių programą rasite internetinėje svetainėje www.etno.lt

Viešųjų  ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

Etninė kultūraComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra