Etnokultūrinio ugdymo dirbtuvės mokytojams „Kukutynė 2011“

Autorius: Data: 2011-07-14 , 10:42 Spausdinti

2011 m. liepos 14 d. Daugirdiškėse (Elektrėnų sav.) prasidėjo Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos drauge su Lietuvos liaudies kultūros centru rengiamos etnokultūrinio ugdymo dirbtuvės „Kukutynė 2011“, skirtos su vaikais dirbantiems suaugusiems, norintiems patirti etninės kultūros pažinimo džiaugsmą ir rasti kūrybinį įkvėpimą savo veikloms.

Tęstinis, ketverius metus gyvuojantis etnokultūrinio ugdymo stovyklų projektas „Kukutynė“, iki šiol būręs tradicinės kultūros nepažįstančius vaikus, šiemet sukvietė pedagogus, turinčius norą įdomiai atskleisti tradicijos vertę formaliajame ir neformaliajame ugdyme. Šių dirbtuvių užduotis – praktiškai parengti su vaikais dirbančius suaugusius tolimesniam etnokultūrinių stovyklų kūrimui, perteikiant jiems savą išbandytą metodinę bazę, sudominančią etnokultūra niekuomet tuo nesidomėjusius moksleivius.

Šešias dienas truksiančiose intensyviose etnokultūrinėse dirbtuvėse mokytojai tyrinės lietuvių folklorą ir amatus, mokysis pažinti gyvą tradiciją, ją interpretuoti ir su šia patirtimi įdomiai gyventi. Renginio iniciatoriai tikisi, jog dirbtuvėse sudalyvavę mokytojai suras savo santykį į tradicinę kultūrą, bus įkvėpti susivienyti ir organizuoti panašias stovyklas moksleiviams savo aplinkoje.

Dviejose mokymų pamainose dalyvaus daugiau nei šešiasdešimt Asocijuotųjų UNESCO mokyklų, taip pat pradinio bei bendrojo lavinimo mokytojų iš visos Lietuvos.

Laikas:

I pamaina 2011 m. liepos 14–19 d.

II pamaina 2011 m. liepos 21–26 d.

Vieta: Daugirdiškių mokymo centras (Daugirdiškių km., Semeliškių sen., Elektrėnų sav.)

Daugiau informacijos: Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato komunikacijos programų vadovė, nacionalinė ASPnet koordinatorė Rūta Ambrasūnienė, tel. (8 5) 210 73 40, el. paštas: ruta@unesco.lt

Lino Ambrasūno nuotr.

Etninė kultūra , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra