Prasideda Baltijos muzikos festivalis Londone

Autorius: Data: 2014-11-01 , 11:48 Spausdinti

Lapkričio 2 d., sekmadienį, Londone prasideda savaitę truksiantis Baltijos muzikos festivalis. Jo programoje – penki koncertai, kuriuose  klausytojams bus pristatyti  Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių kūriniai.

 

Baltijos muzikos festivalį rengia Londono „Santaros-Šviesos“ klubas, bendradarbiaudamas su Jungtinės Karalystės baltų taryba. „Pagrindinis mūsų siekis  yra supažindinti Londono klausytojus su lietuvių, latvių ir estų kompozitorių kūryba. Tačiau šis festivalis parodo  ir diasporų svarbą kultūros gyvenime, – sako festivalio iniciatorius pianistas Rimantas Vingras.  –  Baltijos muzikos festivalis Londone pagal savo pobūdį yra bendruomenės renginys, tačiau jis išplečia Lietuvos kultūrinę erdvę; ir ne tik Lietuvos – Latvijos ir Estijos taip pat.“

 

Festivalis prasidės lietuvių kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kūrinių koncertu Londono karališkojoje  muzikos akademijoje.  Klausytojai galės išgirsti A. Šenderovo „Cantus in memoriam Jascha Heifetz” smuikui, „M. K. Čiurlionio eskizus“  fortepijonui,  fortepijoninį trio Nr. 2 bei „Giesmę ir šokį”  smuikui, violončelei ir fortepijonui.  Visus juos atliks ansamblio  „Orphic Trio“ nariai: Orpheus Papafilippou (smuikas), William Routledge (violončelė) ir Rimantas Vingras (fortepijonas). Koncerte dalyvaus ir pats autorius. Jis su violončelininku William Routledge atliks „Sulamitos giesmes“.  Šis koncertas surengtas kartu su Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centru.

 

Kitą dieną, lapkričio 3-ąją, Noting Hilo Šv. Petro bažnyčioje Londone gyvenanti latvių smuikininkė Anete Graudina atliks latvių kompozitorių Jāzepo  Vītolo, Janio Poriečio, Helmero Pavasaro, Arvīdo Žilinskio ir Georgo Pelēcio kūrinius. Smuikininkei akomponuos pianistas Rimantas Vingras.

 

Lapkričio 6 dieną estų kompozitorių Heino Ellerio, Eduardo Tubino, Jaano Räätso, Arvo Pärto ir Tõnu Kõrvitso kūrinius atliks Londone  reziduojantis „EST Ensemble“. Šį  ansamblį sudaro Guilholo Guildhall  muzikos ir dramos  mokyklos abiturientės Kaija Lukas (smuikas), Marike Kruup (smuikas), Siret Lust (kontrabosas), Mirjam Mesak (sopranas) ir Kristiina Rokashevich (fortepijonas). Šis koncertas vyks Noting Hilo Šv. Jono bažnyčioje.

 

Lapkričio 8 dieną Noting Hilo Visų Šventųjų bažnyčioje vyks dar vienas festivalio koncertas.  Jame Vytauto Miškinio, Vaclovo  Augustino, Zitos Bružaitės, Vidmanto  Bartulio, Broniaus Kutavičiaus,  Pēterio Vasko ir Arvo Pärto kūrinius atliks indų kilmės žymus pasaulyje violončelininkas Anup Kumar Biswas, Londono lietuvių choras „Gausa”, vadovaujamas Ritos Gužauskienės, ir „Orphic Trio“: Orpheus Papafilippou (smuikas), William Routledge (violončelė) ir Rimantas Vingras (fortepijonas).

 

Festivalį užbaigs jaunųjų Baltijos talentų koncertas Karališkojoje muzikos akademijoje lapkričio 9 dieną. Tai tradicija tapęs Baltų tarybos rengiamas koncertas, kuriame dalyvauja Londono aukštosiose muzikos mokyklose besimokantys lietuvių, latvių ir estų studentai.

 

Pagal festivalio rengėjų informaciją

 

Rita Valiukonytė

LR kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje

Lietuva - Anglija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra