Prasidėjo atnaujinti atsargos karininkų mokymai studentams

Autorius: Data: 2012-09-08 , 14:46 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 8 d., šeštadienį, Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje prasidėjo Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai (JKVM), kuriuose per du šimtus aukštųjų mokyklų studentų mokysis karybos ir sieks atsargos karininko laipsnio. Atsargos karininkų mokymai pagal pėstininkų programas atnaujinami po šešerių metų pertraukos.

Pirmąją mokymų dieną su dalyviais Kaune susitiko krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Vilniuje – Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius bendravo su studentais Vilniuje. Klaipėdoje karinius mokymus pasirinkusius dalyvius pasveikino Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pavaduotojas pulkininkas Vytautas Reklaitis ir Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis.

„Sprendimas atnaujinti karinius mokymus studentams priimtas siekiant stiprinti šalies gynybinius pajėgumus – kariuomenės rezervą. Krašto apsaugos ministerija jau kelinti metai nuosekliai sprendžia kariuomenės rezervo papildymo ir rengimo problemą, susidariusią 2008 m. sustabdžius šaukimą į privalomąją pradinę karo tarnybą. Tokie mokymai taip pat leis kariuomenei atsirinkti ir savo gretas, kai iškyla poreikis, papildyti reikalingais tam tikrų sričių specialistais“, – sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune JKVM pradėjo 89 studentai, Lietuvos karo akademijoje Vilniuje – 89, o Dragūnų batalione Klaipėdoje – 30.

„Malonu, kad jaunimas domisi galimybe siekti atsargos karininko laipsnio ir tuo pačiu nori įgyti dar vieną specialybę. Dabar jų laukia ilgas kelias, kurį įveikę mokymo dalyviai turės tam tikrų privalumų įsidarbindami tiek privačiame sektoriuje, tiek galbūt kariuomenėje“, – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Gintaras Valentukevičius.

Mokymai truks trejus metus. Aukštųjų mokyklų studentai kartą per savaitę mokysis karybos teorijos, kurią taip pat pritaikys ir lauko pratybose, vyksiančiose vidutiniškai dvi savaites ir vykstančiose vasaros atostogų metu.

Pirmais mokymų metais JKVM dalyviai rengiami kaip eiliniai kariai, antrais – kaip skyriaus vadai (seržantai), trečiais – kaip būrių vadai (karininkai).

Mokymų metu studentai išmoks valdyti ginklą, susipažins su taktika, topografija, išbandys radijo ryšio procedūras, įgis karo inžinerijos ir medicinos žinių. 

Mokymų metu dalyviams suteikiamas privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karių statusas ir tokiam statusui numatytos socialinės garantijos bei aprūpinimas: dalyviai aprūpinami karine apranga ir amunicija, mokamas nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija, išmokos buitinėms išlaidoms ir kt.

Prieš atnaujinant mokymus buvo apklausti kelių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Pusė apklaustųjų atsakė, kad tokie kariniai mokymai juos domintų ir juose dalyvautų.

Atrankas į JKVM vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Kandidatai norintys kitais metais dalyvauti JKVM registruojami nuolat, o atrankos procedūros pradedamos paskelbus šaukimą į šiuos mokymus.

Daugiau apie mokymus:

http://www.kam.lt/lt/jaunesniuju_karininku_vadu_mokymai.html/

Kontaktai žiniasklaidai:

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje – majorė Birutė Krasavinienė, 8 620 48 976

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje – kapitonė Inga Klenauskienė, 8 686 79938

LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione – kapitonas Ramūnas Narbutis, tel. 8687 38 352

Laisvūno Vizbaro (LKM) ir Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra