Prancūzijos Ambasadorė aplankė Lietuvos karo akademijoje studijuojančius prancūzus kadetus

Autorius: Data: 2012-02-07 , 11:17 Spausdinti

2012 m. vasario 6 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Berniau ir Prancūzijos Ambasados atstovai.

Svečiai susitiko su Lietuvos karo akademijos vadovybe ir Akademijoje šiuo metu anglų kalbą studijuojančiais kadetais iš Prancūzijos Saint-Cyro karo akademijos.

Ambasadorė džiaugėsi, kad dvišalis tarpvalstybinis bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje įgyvendinamas plėtojant karinį rengimą. Šiuo metu rengiama dvišalė studijų mainų programa karinio Erasmus srityje tarp Lietuvos ir Saint-Cyro karo akademijų numato tolesnius kariūnų mainus. Planuojama, kad jau šių metų rudenį Lietuvos karo akademijos kariūnas vienam semestrui vyks studijuoti ir tobulintis į Sain-Cyro karo akademiją.

M. Berniau taip pat pabrėžė, kad yra labai svarbu, jog pavyko suorganizuoti Lietuvos karo akademijos kariūnų mokymąsi prancūzų kalbos. Tai padės dar efektyviau vykdyti bendradarbiavimą tarp šių aukštųjų mokyklų.

Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas džiaugėsi, kad bendradarbiavimas su Prancūzijos aukštąja karo mokykla plečiasi, ir dėkojo Prancūzijos gynybos atašė pulkininkui leitenantui Jeanui-Lucui Lopezui už aktyvumą ir pagalbą ieškant efektyviausių bendradarbiavimo būdų. Plk. G. Bagdonas taip pat padėkojo Prancūzijos ambasadai už Akademijai padovanotus prancūzų kalbos kursams skirtus vadovėlius bei kitus leidinius.

Susitikime ambasadorė domėjosi atrankos į Lietuvos karo akademiją sistema, kuri, anot Saint-Cyro kadetų, labai skiriasi nuo Prancūzijos karo mokyklose taikomos sistemos. Kartu Prancūzijos kadetai pasidalijo įspūdžiais apie studijas ir viešnagę Lietuvos karo akademijoje. Jie ne tik mokosi anglų kalbos su kitais kursų klausytojais iš Lietuvos, bet ir rašo esė apie Lietuvos kariuomenę, jos struktūrą ir karinę doktriną. Prancūzai džiaugėsi įdomiu bendravimu tiek su kursų klausytojais, tiek su kitais Akademijos kariūnais, kuriems jie pristato ir savo aukštąją mokyklą.

Lietuvos karo akademija jau daugelį metų palaiko draugiškus ryšius su JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Kroatijos, Skandinavijos šalių, Lenkijos, Čekijos, Estijos, Latvijos aukštosiomis karo mokyklomis. Akademijos kariūnai ir karininkai kiekvienais metais aktyviai dalyvauja užsienio šalių organizuojamose tarptautinėse savaitėse, taip pat kviečia kitų šalių kariūnus apsilankyti Lietuvos karo akademijoje.

Dalyvaudami tarptautiniuose susitikimuose kariūnai susipažįsta su kitų šalių karininkų rengimo programomis, įvairių šalių kultūra ir įgyja neįkainojamos veikimo daugiakultūrėje aplinkoje patirties.

Kęstučio Dijoko nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra