Prancūzija patvirtino kolektyvinės gynybos garantijas Baltijos šalims

Autorius: Data: 2014-03-22 , 10:10 Spausdinti

Kovo 21 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Vilniuje susitikęs su Prancūzijos gynybos ministru Jeanu Yvesu Le Drianu (Jean-Yves Le Drian) aptarė ne tik saugumo situaciją regione, bet ir galimus šalių veiksmus NATO ir Europos Sąjungos rėmuose, Rytų partnerystės, kitus aktualius karinio bendradarbiavimo klausimus.

„Su Prancūzijos gynybos ministru aptarėme ne tik dvišalius santykius, bet ir žymiai platesnį kontekstą. Labai gerai, kad mūsų vertinimai dėl situacijos Ukrainoje nesiskiria. Mes, kaip ir Prancūzija, griežtai smerkiame ir nepritariame Rusijos invazijai į Ukrainą, Krymo aneksijai. Privalome ir toliau skatinti tarptautinę bendriją ir jos institucijas vieningai remti Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą,“ – po susitikimo sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas. Ministras pabrėžė, kad dabar kaip niekad yra svarbi kolektyvinė gynyba.

Prancūzijos gynybos ministras J. Yvesas Le Drianas teigė, jog, esant susirūpinimui dėl situacijos Ukrainoje ir solidarizuojantis su Baltijos šalimis ir visu regionui, jis perduoda Prancūzijos Prezidento tvirtą Prancūzijos įsipareigojimą kolektyvinės gynybos principui bei pasirengimą skirti visus reikiamus pajėgumus situacijai regione stabilizuoti, taip pat ir galimą papildomą dalyvavimą pratybose bei NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse sustiprinimą, skiriant papildomus Prancūzijos naikintuvus.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas padėkojo Prancūzijai už dalyvavimą regione ir už tai, kad ji yra viena aktyviausių dalyvių NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, keturis kartus atsiuntusi į Lietuvos karinių pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose savo kontingentą ir naikintuvus. „Ši misija mums labai daug reiškia – tai Aljanso solidarumo su Baltijos šalimis simbolis,“ – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Krašto apsaugos ministras padėkojo Prancūzijai už žadamus skirti keturis naikintuvus ir žvalgybos lėktuvą AWACS oro policijos misijai sustiprinti Lenkijos budėjimo misijoje metu. Ministras taip pat pabrėžė svarų Prancūzijos indėlį į NATO pratybas regione – į praėjusiais metais vykusias NATO 5-jo straipsnio (kolektyvinės gynybos) pratybas „Steadfast Jazz“ Prancūzija buvo skyrusi didžiausią kontingentą

Susitikime ministrai taip pat sutarė stiprinti bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, aptarė dalyvavimo tarptautinėse operacijose planus.

Prancūzijos ministras padėkojo Lietuvai už skirtą karinių oro pajėgų lėktuvą „Spartan“ teikti logistinę paramą Prancūzijos vadovaujamai operacijai „Sangaris“ Centrinės Afrikos Respublikoje, kuria siekiama stabilizuoti padėtį šioje Afrikos valstybėje. Lietuva šioje operacijoje dalyvauja atsižvelgdama į Prancūzijos prašymą ir siekdama sustiprinti pastaruoju metu suintensyvėjusį Lietuvos ir Prancūzijos karinį bendradarbiavimą.

Prancūzija yra ne tik viena aktyviausių Baltijos šalių oro policijos misijos dalyvių, bet viena iš NATO energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje steigėjų.

Pirmininkavimo ES Tarybai metu praėjusių metų antrąjį pusmetį Lietuvos ir Prancūzijos ministrai pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje.

Alfredo Pliadžio nuotraukos

© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija

Lietuva - Prancūzija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra