Praėjusių epochų ženklai knygose – vieša paskaita Vrublevskių bibliotekoje

Autorius: Data: 2014-11-17 , 09:56 Spausdinti

2014 m. lapkričio 19 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) įvyks vieša prof. dr. Arvydo Pacevičiaus paskaita „Graffiti senųjų knygų paraštėse: kūrybinės iškrovos mėginant plunksną“.

Knygų graffiti–tai marginalijos knygose, proveniencijos bei kiti ženklai, dažniausiai neturintys jokių tiesioginių sąsajų su knygos turiniu. Anot profesoriaus Arvydo Pacevičiaus, svarbu yra suprasti, kad visi šie įrašai ir piešiniai yra puikus šaltinis studijuojant praėjusių epochų žmonių gyvenimo būdą, visuomenės nuotaikas, atskirų žmonių pasąmonės slėpinius, jų kasdienybės detales. Tuose ženkluose svarbios medžiagos randa ne tik knygotyrininkai, bet ir socialinės psichologijos, menotyros ar bendrosios istorijos tyrinėtojai. Knygotyrininkus šie ženklai labiausiai domina knygų ir visuomenės sąsajų, informacijos socialinės sklaidos, skaitymo proceso raidos požiūriais.

Paskaitos metu prof. dr. Arvydas Pacevičius aptars, kokias naujas interpretacijos galimybes atveria ši nauja ir netyrinėta socialinės komunikacijos išraiškos sritis. Taip pat bus eksponuojamossenosios knygos iš Vrublevskių bibliotekos fondų, kuriose fiksuojamos knygų graffiti.

Vakaro metu bus skelbiami Vrublevskių bibliotekos ir leidyklos „Tytoalba“ surengto konkurso, skirto knygų graffiti senosiose knygose ir studentų konspektuose, nugalėtojai. Darbai konkursui teikiami iki lapkričio 18 d.

Komunikacijos skyriaus informacija
Tel. (8~5) 212 68 90

Renginiai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra