Pradėtas projekto „Pažink tūkstantmetę Lietuvą“ vykdymas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Edukologijos magistrės Liudmilos Isajevos vadovaujamoje Vilniaus Senamiesčio vidurinėje mokykloje vyksta plati projektinė veikla. Mokytojas Žilvinas Radavičius sukūrė edukacinį projektą „Pažink tūkstantmetę Lietuvą“.
 
Šį projektą parėmė dienraštis „Vilniaus diena“, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų klubas, UAB „Fotoexpress“, Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinė mokykla ir Vilniaus tarptautinė Meridiano mokykla.
 
Š. m. spalio 7 d. atidarėme Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos patalpose veikiančią pastarosios mokyklos, Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos ir Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos moksleivių piešinių parodą „Pažink tūkstantmetę Lietuvą“.
 
Moksleivius ir pedagogus ypač maloniai nuteikė gitaros mokytojas Vladimir Jurjev, kuris ne tik puikiai skambino gitara, bet savotiškai priminė, kad muzika visada buvo ir yra neatsiejama tūkstantmetės Lietuvos dalis.
 
Kiekvienos mokyklos moksleiviai pavaizdavo, kokią jie įsivaizduoja Lietuvą. Vieni nupiešė Vilniaus bažnyčias spalvotais dažais arba pieštuku, kiti pavaizduodami slavų buities scenas, tarsi primena, kad Lietuva – daugiatautė valstybė. Ypač įdomūs Vilniaus tarptautinės „Meridiano“ mokyklos bei Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos moksleivių darbeliai. Juose Lietuva – tai gamta, kitur iš standaus popieriaus pagamintos didingos pilys, nuostabus Gedimino pilies bokštas su Trispalve, ar lietuvių liaudies meno motyvai – puošnios kraičių skrynios, tautinės juostos…
 
Moksleiviams svarbu diegti meilę Lietuvai ne tik per jų meno išraišką, bet ir mokytojo patriotinį žodį.
 
Stovėdamas greta mokinių nupieštos, Trispalve padabintos, Vilniaus Gedimino pilies, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas Ž. Radavičius vaikus išmokė patriotinės dainos apie Trispalvę, ketureilį: „Geltona spalva tai saulė, žalia tai laukų spalva, raudona tai mūsų kraujas, kartu jos tai Lietuva!“
 
Moksleiviai džiaugėsi paroda, kurioje dalyvavo ir juos auklėjantys bei šią parodą parengę pedagogai: Galina Mackel, Ž. Radavičius, Eduard Sevalnev, Viktoras ir Denisas Isajevai, Liudmila Šmugurova, Jolanta Montvidienė, Audronė Neverauskienė, Gitana Ulevičiūtė, Miroslav Janč, Valentina Molienė, Aušra Bobelienė, Jolanta Riaukienė, Janina Lekavičienė ir kt.
 
Džiaugiamės, kad Vilniaus Senamiesčio vaikų bei jų mokytojų širdyse gyvuoja patriotizmo Lietuvai dvasia.
 
LBKS vadas Kęstutis Ignatavičius bei LBKS Vilniaus krašto vadas Jonas Ragauskas ir kiti visuomeniški aristokratai aktyviai remia jaunųjų bajorų pilietiškumo iniciatyvas. 2008–2009 m. drauge su bajorais ir kitais šviesuoliais, Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos moksleiviai Lietuvos visuomenei iškilmingai priminė, kad pirmą kartą Vilniaus vardas buvo paminėtas 1323 01 25, sėkmingai įvykdė Ž. Radavičiaus sukurtą edukacinį projektą „Pažink savo krašto paveldą“.
 
Tada Bajorų rūmuose Vilniaus krašto bajorų vadas Jonas Ragauskas vaikams ne tik perskaitė nuostabią paskaitą apie heraldiką bei bajorijos istoriją, bet ir pavaišino įvairiais skanėstais.
 
Nuotraukose:
 
1. Ž. Radavičius išmokė vaikus deklamuoti ketureilį apie trispalvę
2. Net trijų mokyklų mokiniai ir pedagogai susidomėjo šia paroda
3. Gitaros mokytojas V. Jurjev priminė, kad muzika visais laikais buvo neatsiejama tūkstantmetės Lietuvos dalimi
4. Moksleiviai bei pedagogai dalyvaus ir kituose šio projekto renginiuose

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra