Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Seimo nario G. Songailos prašymą

Autorius: Data: 2011-03-15 , 15:23 Spausdinti

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Seimo nario G. Songailos prašymą

Gintaras SONGAILA, Vilnius

2011 m. kovo 15 d. gavau pranešimą Nr. 17.2.-5028 iš Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros dėl mano, LR Seimo nario Gintaro Songailos, 2011 m. vasario 3 d. kreipimosi į Generalinį prokurorą Darių Valį dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal Lietuvos Respublikos BK 121 ir 122 straipsnius.

Į LR Generalinę prokuratūrą kreipiausi susipažinęs su videoklipų produkcija, kuri yra prieinama ir platinama per buvusio Lenkijos Respublikos „Kresų instituto“ („Instytut Kresowy“, o dabar – „Instytut Kresow Rzeczypospolitej“) tebeveikiančią interneto svetainę http://www.kresowy.pl. Šioje interneto svetainėje talpinamoje videomedžiagoje didelė dalis klipų yra akivaizdžiai šovinistinio, agresyvaus revanšistinio ir net ekspansionistinio pobūdžio.

Daugelio videoklipų turinys siejasi su teritorinėmis pretenzijomis į vadinamuosius prieškarinės Lenkijos Respublikos rytinius pakraščius („rytinių kresų“, „wschodnych kresow“ teritorijas) bei su „didžiosios Lenkijos“, kuri vėl esą užims šias ir net dar platesnes rytų Europos teritorijas, vizijomis. Vienuose videoklipuose šis Lenkijos Respublikos teritorijos išplėtimas siejamas su Europos Sąjungos žlugimu arba išstojimui iš jos, kituose – su krize Baltarusijoje ir Ukrainoje, trečiuose – net su nauju pasauliniu karu. Vienuose klipuose yra vaizduojamas artimiausiu metu esą įvyksiantis Lvovo, Gardino ir Vilniaus užėmimas, o kituose – prie šiandieninės Lenkijos Respublikos teritorijos „prijungiamos“ visos trys Baltijos šalys, visa Gudija ir Ukraina bei kai kurios vidurio Europos teritorijos.

Videoklipų autoriai išreiškia kėsinimąsi ne tik į Lietuvos Respublikos, bet ir į kitų šalių – Gudijos, Ukrainos, Čekijos ir Slovakijos, o kai kuriais atvejais ir į Rusijos ir Vokietijos teritorijas. Kai kuriuose klipuose galimai yra ir tautinį orumą įžeidžiančio, ir tautinę neapykantą kurstančio turinio. Neramina ir tas faktas, kad kai kuriuose videoklipuose „kresų susigrąžinimui“ siūloma panaudoti kaimyninių šalių piliečius, kuriems išdalinta „lenko korta“.

Generalinė prokuratūra praneša, „kad išnagrinėjus Jūsų 2011-02-03 pareiškimą generaliniam prokurorui dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal Lietuvos Respublikos BK 121, 122 str. ir kitus BK straipsnius dėl internete patalpintos vaizdo medžiagos, kurios turinyje yra įžvelgtini kėsinimosi smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą nusikalstamos veiklos ir kitų nusikalstamų veikų požymiai, 2011-03-10 Generalinėje prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas Nr. 01-2-00018-11 pagal Lietuvos Respublikos BK 122 str.“

Šio ikiteisminio tyrimo atlikimo organizavimas pavestas Vilniau apygardos vyriausiajam prokurorui.

Augusto Didžgalvio nuotr.

Voruta. – 2011, kov. 26, nr. 6 (720), p. 5.

Teismai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra