Pradėtas įgyvendinti projektas „Pasienio informacijos centras“

Autorius: Data: 2012-01-30 , 08:26 Spausdinti

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras (NEMB) kartu su partneriais – Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos ūkio, energetikos, statybos, būsto ir ryšių ministerija (pagrindinis partneris), Olandijos Gelderlando ir Overijselio regionų, Švedijos Varmlando, Šveicarijos Bazelio, Norvegijos Hedmarko, Ispanijos Navaros regionų administracijomis įgyvendina Europos Sąjungos INTERREG  IVC programos ir partnerių iš dalies finansuojamą miniprogramą (projektą) „Brain Flow – Protų nutekėjimas ir žinių perdavimas stiprinant inovacijas pasienio regionuose“.

Šios miniprogramos rėmuose yra rengiami ir įgyvendinami mažieji projektai (paprojekčiai). NEMB (pagrindinis partneris) mažąjį projektą „Pasienio informacijos centras“ parengė bendradarbiaudamas su kitais partneriais: Švedijos Varmlando ir Norvegijos Hedmarko regionų administracijomis, euroregionu Gronau (Vokietijos ir Olandijos pasienio regionas) bei Alytaus ir Marijampolės kolegijomis.

Šio projekto tikslas – papildomos informacijos dėka padėti savo krašto žmonėms lengviau rasti darbą savame ar gretimame savos ar gretimos šalies krašte ir nenutolti nuo savo gimtojo krašto, rūpintis savų darbo jėgos resursų auginimu ilgalaikėje perspektyvoje.

Įgyvendinant paprojektį pirmiausia bus išstudijuota esama padėtis, dabar galiojantis teisinis pagrindas darbo rinkoje savoje ir kaimyninėse šalyse, esami barjerai, apžvelgtos ekonominės galimybės. Jį vykdant bus parengtas tyrimas ir surinkta duomenų bazė apie darbo jėgos poreikį, esamą padėtį, trūkstamas ir populiarias specialybes, šalyse taikomas socialinės apsaugos sistemas, apribojimus, išsiaiškinta, kokios profesijos yra paklausiausios vienoje ar kitoje šalyje, kokių profesijų darbuotojams ilgiausiai nepavyksta rasti darbo ir pan. Papildomas dėmesys bus skiriamas įdarbinant jaunus, neseniai mokslus baigusius žmones, nes tarp jaunimo bedarbystė yra gerokai didesnė nei tarp kitų žmonių.

Paprojekčio metu bus stiprinami Pasienio darbo informacijos centrai, esantys Vokietijos ir Olandijos, Švedijos ir Norvegijos, Šveicarijos ir Vokietijos pasienio regionuose. Siekiant perimti šių centrų gerąją patirtį bei tiksliau susipažinti su jų veiklos specifika, bus surengtos 3 pažintinės išvykos. Ateityje Nemuno euroregione numatoma įkurti darbo informacijos centrą. Jo įkūrimo vieta ar vietos bus parinktos atsižvelgiant į aplankytų šalių patirtį, teisinę bazę Lietuvoje ir suinteresuotų institucijų galimybes.

Darbo informacijos centruose kaimyninėje šalyje norintiems įsidarbinti žmonėms suteikiama informacija apie galimybes įsidarbinti anapus sienos ar gretimame krašte, apie profesijų poreikį, apie galimas specifines sąlygas užsieniečiams, socialines garantijas, mokesčius ir pan.

Bendras projekto biudžetas – apie 190,5 tūkstančio eurų. Lietuvos partnerių dalis – apie 96,5 tūkst. eurų. Projektą numatyta įgyvendinti nuo 2012 sausio 1 iki 2013 metų birželio 30 dienos. 

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

www.nemunasinfo.lt

Lietuva , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra