Popiežius Velykų kreipimesi ragina žmoniją siekti dvasinio ir moralinio atsinaujinimo

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI savo Velykų kreipimesi į miestą ir pasaulį paragino žmoniją siekti „dvasinio ir moralinio atsinaujinimo“, tačiau tiesiogiai neužsiminė apie Katalikų Bažnyčią šiuo metu krečiantį tarptautinį skandalą dėl kunigų pedofilijos atvejų.
 
Žiūrėkite reportažą.
 
Tradicinis Šventojo Tėvo kreipimasis „Urbi et Orbi“ – vienas iš nedaugelio atvejų, kai apie 1,1 mlrd. tikinčiųjų vienijančios Katalikų Bažnyčios vadovas tiesiogiai kreipiasi į visą pasaulį ir per šią kalbą dažnai pasmerkia karą ir skurdą.
 
Žiūrėkite reportažą apie šv.Velykas Lietuvoje.
 
Tačiau šiemet krikščionims minint Kristaus prisikėlimo dieną, buvo tikimasi, kad pontifikas dar kartą pasmerks vaikus seksualiai išnaudojusius kunigus.
 
„Žmonijai reikia ne paviršutiniškų permainų, bet dvasinio ir moralinio atsinaujinimo, – sakė 82 metų popiežius. – Ji turi… išbristi iš krizės, kuri yra gili ir dėl to reikalingos ir gilios permainos, pradedant sąžinės atsinaujinimu“.
 
Popiežius taip pat kalbėjo apie Artimuosius Rytus krečiančius konfliktus. „Viešpatį Jėzų prašau, kad Artimuosiuose Rytuose, visų pirma (jo) mirties ir prisikėlimo pašventintoje Žemėje gyvenančios tautos ryžtingai ir galutinai „išeitų“ iš karų ir smurto į taiką ir santarvę“, – sakė Benediktas XVI.
 
Pasmerkdamas krikščionių mažumų persekiojimą ir reikšdamas apgailestavimą dėl jų „kančių“, pontifikas pridūrė: „Prisikėlusysis dar kartą tetaria paguodos ir padrąsinimo žodžius, kuriais jis kreipėsi į Paskutinės Vakarienės menėje susirinkusius apaštalus: „Ramybė jums!“.
 
„Bandymų ir kančių slegiamoms krikščionių bendruomenėms, ypač Irake,… Ramybė jums!“, – sakė popiežius ir pridūrė, kad „Prisikėlusysis tepalaiko krikščionis, kurie, kaip Pakistane, dėl savo tikėjimo kenčia persekiojimus ir net mirtį“.
 
Popiežius taip pat paminėjo Lotynų Amerikos ir Karibų šalis, kuriose padaugėjo su narkotikų platinimu susijusių nusikaltimų, ir palinkėjo ištvermės Haičio bei Čilės gyventojams, prislėgtiems žemės drebėjimo tragedijos.
 
Pontifikas taip pat paprašė ypatingos Viešpaties globos Kongo Demokratinei Respublikai, Gvinėjai ir Nigerijai ir paprašė suteikti jėgų žengti dialogo ir ramaus sambūvio keliu visoms šalims, kurias slegia terorizmas, socialiniai ir religiniai persekiojimai.
 
„Niekingos paskalos“
 
Anksčiau dieną aukštas Vatikano kardinolas, kreipdamasis į popiežių Benediktą XVI, kuris atrodė išvargęs, sakė, kad Katalikų Bažnyčia neturi leistis paveikiama „niekingų paskalų“ apie dvasininkų vykdyto vaikų seksualinio išnaudojimo atvejus.
 
Kardinolų kolegijos dekanas Angelo Sodano sakė pontifikui, kad pasaulio tikintieji jį palaiko ir yra dėkingi už jo drąsą.
 
„Šventasis Tėve, Dievo žmonės yra su tavimi ir nesileis būti veikiami netvarių niekingų paskalų (ir) teismų, kurie kai kada puola tikinčiųjų bendruomenę“, – pareiškė kardinolas prieš prasidedant Velykų sekmadienio liturgijai.
 
Velykų sekmadienio, kai pasaulio krikščionys mini Jėzaus Kristaus prisikėlimą, išvakarėse Belgijos ir Vokietijos arkivyskupai paskelbė pareiškimus, kuriuose atvirai smerkiamas Bažnyčios vaidmuo dangstant kunigų vykdytų vaikų seksualinio išnaudojimo atvejų dangstymo.
 
Belgijos Mecheleno ir Briuselio arkivyskupijos vadovas Andre Josephas Leonardas kritikavo Bažnyčią dėl ankstesnių netinkamų veiksmų, susijusių su dabartine krize.
 
„Kaltai tylėdama ji dažnai teikdavo pirmenybę tam tikrų Bažnyčios žmonių reputacijai, o ne išnaudotų vaikų garbei“, – sakoma iš anksto paskelbtame Velykų sekmadienio homilijos tekste.
 
Tame dokumente cituojamas neseniai paskelbtas popiežiaus Benedikto XVI laiškas Airijos katalikams, kuriame atsiprašoma dėl kunigų nusikaltimų. Arkivyskupas šį laišką vadino sektinu pavyzdžiu.
 
Vokietijos arkivyskupas Robertas Zollitschas Velykų proga paskelbtame pranešime rašo: „Ypač šiandien privalome susitelkti ir ištirti neįsivaizduojamus įvykius, baisius nusikaltimus, Bažnyčios tamsiuosius aspektus, taip pat šešėlyje esančias mūsų puses.“
 
„Bažnyčia neturi būti neveikli: mums reikalinga nauja pradžia“, – pabrėžiama jo arkivyskupijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.
 
Tuo tarpu kiti Bažnyčios hierarchai gynė pontifiką, o Vatikano dienraštis „Osservatore Romano“ spausdino palaikymo laiškus iš viso pasaulio.
 
Laikraštis pasmerkė „žeminančias atakas ir šmeižto kampaniją, supančią kunigų smurto dramą“.
 
„Osservatore Romano“ citavo Paryžiaus arkivyskupą Andre Vingt-Trois, kuris pastarąjį skandalą vadino „puolimu, kuriuo siekiama destabilizuoti popiežių, o per jį – Bažnyčią“.
 
„Reuters“ nuotr.
 

Nuotraukose:

 
1. Tūkstančiai tikinčiųjų susirinko šv. Petro aikštėje Vatikane
2. Vilniaus arkikatedroje vyko iškilmingos Velykų ryto Mišios (D. Tunkūno nuotr.)
3. Velykos Baltarusijoje
4. Maniloje filipiniečiai tradiciškai maudėsi

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra