Popiežius vadovavo konsistorijai „Tikiu visuotinę Bažnyčią“

Autorius: Data: 2012-11-25 , 08:14 Spausdinti

Šeštadienį, 2012 m. lapkričio 24 d., popiežius Benediktas XVI vadovavo Šv. Petro bazilikoje vykusiai iškilmingai konsistorijai, kurios metu į Kardinolų kolegiją buvo paskirti šeši nauji nariai. Konsistorijoje dalyvavo dauguma Kardinolų kolegijos narių – ne tik Romoje gyvenantys kardinolai, bet ir atvykusieji iš viso pasaulio. Šeštadienio konsistorijoje dalyvavo ir Vilniaus arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Į Kardinolų kolegiją buvo priimtas vienas artimiausių Popiežiaus bendradarbių, buvęs Popiežiaus namų prefektas James Michael Harvey, dieną prieš konsistoriją, penktadienį, paskirtas Popiežiškosios šv. Pauliaus bazilikos už Romos miesto sienų arkikunigu; du katalikiškų rytų Bažnyčių vadovai – Libano maronitų patriarchas Béchara Boutros Raï ir Indijos Trivandrumo sirų – malankarų Didysis arkivyskupas Baselios Cleemis Thottunkal; taip pat trys vietinių Bažnyčių ganytojai – Nigerijos Abudžos arkivyskupas John Olorunfemi Onaiyekan, Kolumbijos Bogotos arkivyskupas Rubén Salazar Gómez ir Filipinų Manilos arkivyskupas Luis Antonio Tagle.

Naujų kardinolų įvesdinimo į Šventąją Kolegiją proga sakytoje kalboje Popiežius kalbėjo apie vieną esminių Bažnyčios bruožų – visuotinimą. Šioje konsistorijoje norėčiau stabtelėti ties termino „visuotinė“ (katalikiška) prasme, – sakė popiežius Benediktas, – termino, kuriuo apibrėžiama viena svarbiausių Bažnyčios ir jos misijos ypatybių. Tai labai plati tema ir galima ją nagrinėti iš įvairių perspektyvų. Aš šiandien apsiribosiu tik keletu minčių.

Bažnyčia skurta pagal Dievo planą. Kaip skelbia Katalikų Bažnyčios katekizmas, „Kristus per Šventąją Dvasią padaro savo Bažnyčią vieną, šventą, visuotinę ir apaštalinę, Jis ir ragina ją įkūnyti šias ypatybes“ (881). Bažnyčia yra visuotinė, nes visuotinė yra Kristaus vykdoma žmonijos išganymo misija. Savo žemiškoje veiklioje Jėzus apsiribojo žydų tauta, ėjo pas „pražuvusias Izraelio namų avis“, tačiau nuo pat pradžių jo misijos tikslas buvo nešti Evangelijos šviesą visoms tautoms ir visas tautas kviesti į Dievo Karalystę. Taip pat ir savo Bažnyčią Jėzus siunčia ne pas kurią nors vieną žmonių grupę, bet į visą žmoniją, kad suburtų vieną tikinčiųjų tautą. Vatikano II Susirinkimo konstitucija Lumen gentium apie tai moko: „Visi žmonės yra pašaukti į naująją Dievo tautą. Todėl ši tauta, likdama viena ir vienintelė, turi skleistis per visą pasaulį ir per visus amžius, kad išsipildytų Dievo valios sumanymas“ (13).

Bažnyčios visuotinumas remiasi dieviškojo žmonijos išganymo plano visuotinimu,- pabrėžė Šventasis Tėvas. Tą visuotinumą aiškiai matome jau Sekminių dieną, kuomet pirmoji krikščionių bendruomenė pripildoma Šventosios Dvasios, kad visoms tautoms būtų skelbiama Evangelija ir kad visose pasaulio tautose bręstų viena Dievo Tauta. Nuo pat pradžių Bažnyčia yra visuotinė. Sekminių dieną apaštalai liudija Kristų kreipdamiesi į žmones, atvykusius iš įvairių šalių, ir kiekvienas juos supranta taip tarsi jie kalbėtų jų gimtosiomis kalbomis. Nuo tos dienos Bažnyčia, Šventosios Dvasios galia, skelbia mirusį ir prisikėlusį Kristų „Jeruzalėje ir visoje Judėjoje bei Samarijoje, ir lig pat žemės pakraščių“ (Apd 1,8). Bažnyčios visuotinumas nekyla iš jos pačios, bet nusileidžia iš aukštybių, iš Šventosios Dvasios. Visuotinė Bažnyčia tai ne tik savo ribas nuolat plečianti bendruomenė, bet bendruomenė save suvokianti kaip visuotinę, savo viduje turinti visuotinumo pradą.

Galiausiai Šventasis Tėvas pažymėjo, kad tokią Bažnyčios visuotinumo sampratą įkūniją ir Kardinolų kolegija, kurios nariai atstovauja visuotinės Bažnyčios įvairovei. Šiąja konsistorija noriu pabrėžti, kad Bažnyčia yra visų tautų Bažnyčia. Ji yra Sekminių Bažnyčia savųjų balsų polifonija giedanti vieną giesmę Gyvajam Dievui, – sakė Benediktas XVI.

Naujais šešiais nariais pasipildžiusią Kardinolų kolegiją dabar sudaro 211 kardinolų, kurių 120 yra jaunesni nei 80 metų ir turintys teisę dalyvauti popiežiaus rinkimuose, ir 91 kardinolas jau peržengę šią amžiaus ribą.

Vatikano radijas

Scanpix nuotr.

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra